بستن

بازار طلا دانستنیها استفاده از طلا و گرافن در حسگرهای زیستی برای تشخیص بیماریها
استفاده از طلا و گرافن در حسگرهای زیستی برای تشخیص بیماریها
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/09/06 - 15:51 0 نظر

از گرافن و طلا در حال حاضر در حسگرهای زیستی بسیار حساس برای تشخیص بیماریها در سطح مولکولی با کارایی تقریباً مناسب استفاده می شود.

گلدمگ:در مقاله ای که در ژورنال Nature Nanotechnology منتشر شد ، دانشمندان دانشگاه مینه سوتا توضیح دادند که چگونه آنها حسگرهای زیستی حساس به حساسیت زیادی را ایجاد کرده اند که قادر به بررسی ساختارهای پروتئینی است و بنابراین می تواند اختلالات مربوط به غلط خوردن پروتئین را تشخیص دهد.

این اختلالات از بیماری آلزایمر در انسان گرفته تا بیماری در حیوانات متغیر است.

سانگ هیون اوه ، محقق ارشد تحقیق ، در بیانیه رسانه ای گفت: "برای شناسایی و درمان بسیاری از بیماری ها ، باید مولکول های پروتئین را در مقادیر بسیار کمی شناسایی کرده و ساختار آنها را درک کنیم." وی افزود: "در حال حاضر ، چالش های فنی زیادی برای این فرآیند وجود دارد. ما امیدواریم که دستگاه ما با استفاده از گرافن و یک فرآیند تولید منحصر به فرد ، تحقیقات اساسی را فراهم کند که می تواند به غلبه بر این چالش ها کمک کند. "

استفاده از طلا و گرافن در حسگرهای زیستی برای تشخیص بیماریها

اوه توضیح داد که گرافن ، نوعی گرافیت با کیفیت بالا که به یک ماده ساخته شده از یک لایه اتم کربن تبدیل می شود ، قبلاً در حسگرهای زیستی استفاده شده است. مشکل این بوده است که ضخامت منفرد اتم قابل توجه آن هنگام تابش از نور با نور ارتباط متقابل ندارد. جذب نور و تبدیل آن به میدان های الکتریکی محلی برای تشخیص مقدار کمی از مولکول ها هنگام تشخیص بیماری ها ضروری است.

به گفته این دانشمند ، تحقیقات قبلی با استفاده از ساختارهای نانو گرافن مشابه تنها میزان جذب نور کمتر از 10٪ را نشان داده است.

با این حال ، در مطالعه جدید خود ، محققان UMN گرافن را با روبان های فلزی به اندازه نانو ترکیب کردند. آنها با استفاده از نوار چسب و یک تکنیک نانو ساخت پیشرفته به نام "سلب قالب" ، توانستند یک سطح لایه پایه بسیار تخت برای گرافن ایجاد کنند.

آنها سپس از انرژی نور برای تولید حرکت کاهشی الکترونها یا پلاسمونها در گرافن استفاده کردند. وی افزود: "با تابش نور به دستگاه لایه گرافن با ضخامت یک اتم ، آنها توانستند موج پلاسمونی با کارایی بی سابقه در جذب نوری کامل 94 درصد در" امواج جزر و مدی "یک میدان الکتریکی ایجاد کنند. هنگامی که آنها مولکولهای پروتئین را بین روبانهای گرافن و فلز قرار دادند ، آنها توانستند انرژی کافی را برای مشاهده تک لایه مولکولهای پروتئین مهار کنند. "

به گفته اوه ، او و تیمش از میزان جذب نور که تقریباً کاملاً شبیه سازی شبیه سازی رایانه ای آنها را دارد ، شگفت زده شدند.

دانشمندان امیدوارند که این روش دستگاه های مختلفی را که برای تشخیص اختلالات مربوط به بد پوشاندن پروتئین استفاده می شود ، تا حد زیادی بهبود بخشد

نظرات

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00