بستن

بازار طلا مد طلا و جواهر اشکال مختلف تراش سنگ برلیان
اشکال مختلف تراش سنگ برلیان
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/08/20 - 11:20 0 نظر

گلدمگ: با یازده تراش سنگ برلیانس مختلف ، چگونه می توان مورد مناسب خود را انتخاب کرد؟

از سنتی گرفته تا مرسوم ، مد روز ، در اینجا اشکال مختلف سنگ و نحوه انتخاب یکی از مواردی که دوست دارید تا پایان عمر روی انگشت خود نگاه کنید وجود دارد.

 

درخشان گرد

تاریخچه: در حدود 1919 بر اساس فرمول ریاضی ایده آل برش ایجاد شده توسط مارسل تولکوفسکی ایجاد شد ، برش گرد درخشان به شدت جرقه دارد.

اشکال مختلف تراش سنگ برلیان

بهترین برای: هر سبک انگشتر. این محبوب ترین شکل سنگ است .هاله و طرح های پیچیده ان به همان اندازه کار می کند.شاهزاده

تاریخچه: نام "برش شاهزاده خانم" در دهه 1960 ایجاد شد و در اصل اشاره به سبک برش دیگری بود ، اما در دهه 1970 همراه با برش مربعی که امروزه می شناسیم و دوست داریم رایج شد.

اشکال مختلف تراش سنگ برلیان

بهترین برای: بیشتر سبک های انگشتر. این دومین شکل محبوب است  و دارای بسیاری از طرح های مختلف تا دقیق ترین هاله ها است.کوسن

تاریخچه: برش کوسن ریشه در دهه 1700 دارد ، زمانی که پیش ساخته آن ، برش معدن قدیمی ، بسیار محبوب بود. این نزدیکترین چیز به برش دور بود تا دهه 1800 ، زمانی که فناوری برش اختراع شد که برشهای گرد واقعی را امکان پذیر می کرد. برش کوسن مدرن به شکل مربع یا مستطیل با اضلاع منحنی و گوشه های گرد است.

اشکال مختلف تراش سنگ برلیان

بهترین حالت برای: بیشتر سبک های انگشتر ، برای عروسهایی که عاشق ظاهر سنتی برش های گرد برلیانس یا پرنسس هستند اما به دنبال شکل منحصر به فرد تری می گردند


 

زمرد

تاریخچه: با پیوندهای مربوط به دهه 1500 ، این یکی از قدیمی ترین اشکال الماس است.

اشکال مختلف تراش سنگ برلیان

این سبک در طول دهه 1920 "برش زمرد" نامگذاری شد ، زمانی که سبک Art Deco حتی روند حلقه نامزدی را تحت تأثیر قرار داد و سنگ متقارن برش محبوبیت یافت.

 


 

مارکیز

تاریخچه: برش Marquise در اواسط دهه 1700 برای پادشاه لوئی پانزدهم ایجاد شد. او برای یادآوری فرم لب های معشوقه اش سفارش داد سنگی تراش دهند. نام آن از درجه سلطنتی درست زیر یک دوک آمده است.

اشکال مختلف تراش سنگ برلیان

بهترین برای: طرح های ساده ای که شکل غیرمعمول برش Marquise را نشان می دهد. شبح باریک و بلند آن باعث می شود انگشت بلندتر و ظریف تر به نظر برسد.ASSCHER

تاریخچه: این الماس در سال 1902 توسط جوزف اشر اختراع شد ، مانند برش زمرد دارای برش های پله ای است ، اما تقریباً به شکل هشت ضلعی است. در زمان جنبش به سبک آرت دکو و پس از جنگ جهانی اول محبوب بود.

اشکال مختلف تراش سنگ برلیان

بهترین حالت برای: طرح هایی با الهام از فروانی نعمت که وجوه باز برش آن را به نمایش می گذارد.بیضی شکل

تاریخچه: در سال 1957 اختراع شد ، توسط لازار کاپلان - پسر عموی مارسل تولکوفسکی ایجاد شد که فرمول ایده آل برش را ایجاد کرد. برش بیضی مانند 58 وجه دارد و از درخشان ترین موارد است.

اشکال مختلف تراش سنگ برلیان

بهترین حالت برای: بیشتر سبک های حلقه ای ، به ویژه برای خانم هایی که خواهان بی انتها بودن و درخشش فوق العاده اما به شکل غیر معمول هستند.RADIANT

تاریخچه: توسط هنری گروسبارد در سال 1977 ایجاد شده است. این ترکیبی از شکل کشیده برش زمرد و درخشش آتشین برش براق گرد است.

اشکال مختلف تراش سنگ برلیان

بهترین برای: طرح های ساده ای که شکل ظریف برش Radiant را نشان می دهد. باعث می شود انگشتان بلندتر و باریکتر به نظر برسند.گلابی

تاریخچه: با رسیدن به سال 1458 ، برش گلابی توسط لوئیس ون برکوم ایجاد شد

اشکال مختلف تراش سنگ برلیان

که یک صیقل دهنده با ایجاد مفاهیم تقارن و وجهه سازی بود که درخشش را به حداکثر می رساند.تریلیون

تاریخچه: در اصل توسط برادران Asscher در آمستردام ایجاد شد ، Trillon مدرن در سال 1962 توسط شرکت Henry Meyer Diamond در نیویورک طراحی شد

اشکال مختلف تراش سنگ برلیان

با گذشت زمان ، "تریلیون" نام همه برشهای درخشان مثلثی شد.قلب

تاریخچه: اگرچه ریشه دقیق آن ناشناخته است ، اما اشارات مربوط به برش قلب تا سال 1463 یافت می شود. در سال 1562 ، ماری کوئین اسکاتلندی یک حلقه برش قلب را به عنوان نماد دوستی و حسن نیت برای ملکه الیزابت اول ارسال کرد.

اشکال مختلف تراش سنگ برلیان

بهترین حالت: سبک های حلقه ای ساده که به شکل قلب اجازه می دهد خودش صحبت کند.


 

کدام شکل را می پسندید؟

نظرات

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
 • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00