بازار طلا آخرین خبرها اجتماعی طرح جدید ترافیک در تهران رونمایی می‌شود
طرح جدید ترافیک در تهران رونمایی می‌شود
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/08/29 - 18:04 0 نظر

گلدمگ: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در تلاش هستیم با طرح کارشناسانه و ایده‌ای خلاقانه از طرح جدید ترافیک در تهران رونمایی کنیم و در این مسیر با تمام توان وارد شدیم.

سیدمجتبی شفیعی با بیان اینکه بازنگری در طرح ترافیک این کلانشهر یک نیاز اصلی و در دستور کار شهرداری است، تاکید کرد که اجرای این طرح به شکل کنونی دیگر جوابگوی شرایط پایتخت نیست. در این دوره از مدیریت شهری با کار کارشناسی تلاش داریم این طرح بازنگری شود.

معاون شهردار تهران ادامه داد: به نظر در مسئله حمل و نقل و ترافیک باید فکری جدید به این سیستم تزریق شود و دیگر این روش ها جوابگوی کلانشهر تهران نیست.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نمی توان جزئیاتی از طرح جدید ترافیکی اعلام کرد اما ضرورت دارد که این طرح با شکل جدیدی اجرا شود.

شفیعی در خصوص ترافیک این روزهای تهران نیز گفت: لغو طرح شبانه تردد موجب کاهش این حجم ترافیک خواهد شد و همچنین با اجرای ساعت طرح ترافیک از ساعت 6:30 صبح از اول آذرماه حجم ترافیک در ساعات صبحگاهی و شامگاهی کاهش خواهد یافت.

وی افزود: دیگر طرح شبانه منع تردد نیز جوابگو نیست و برای کاهش بار ترافیک در ساعات شامگاهی این طرح باید لغو شود که به ستاد ملی کرونا پیشنهاد شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران یادآور شد: با سردشدن هوا و به ویژه در زمان بارندگی شهروندان بیشتر ترجیح می دهند از خودرو شخصی برای رفتن به محل کار و تحصیل استفاده کنند و یکی از دلایل افزایش بار ترافیک در نیمه دوم سال این نکته است.

به گفته وی، تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی در دستور کار مدیریت شهری است و تلاش داریم با تزریق اتوبوس های نو و همچنین اورهال کردن مترو تلاش کنیم که شهروندان بیشتر از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

به گفته شفیعی، با بازگشایی مدارس از روز دوشنبه اول آذرماه ساعت اجرای طرح ترافیک نیز از ساعت 7:30 به 6:30 تغییر پیدا خواهد کرد و با اجرای طرح ترافیک به نظر می آید بار ترافیکی در مناطق مرکزی پایتخت کاهش یابد.

به طور معمول 2 طرح «ترافیک» و «کنترل آلودگی هوا» یعنی زوج و فرد سابق و حلقه دوم طرح ترافیک در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می‌شود و شرط ورود به این محدوده‌ها و جلوگیری از جریمه مالکان خودروها، ثبت‌نام مالک و مشخصات خودرو در سامانه «تهران من» و شارژ حساب شهروندی است.

محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان‌های شریعتی و 17 شهریور است و از سوی دیگر طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی(ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه نواب و چمران محدود می‌شود.

♦ قیمت طلا و انواع آبشده در بازار امروز


♦ قیمت دلار و انواع ارز در بازار آزاد امروز


♦ قیمت انواع سکه در بازار امروز


♦ قیمت رادیوم و فلزات گران بها


♦ قیمت بیت کوین، اتریوم و ریپل


قیمت نفت برنت و انرژی 


منبع: ایرنا

نظرات

captcha

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00