بازار طلا آخرین خبرها سیاسی بایدن به برجام برمی‌گردد ولی نه برای اینکه تحریم‌ها را از بین ببرد/ آمریکا نیازی به مذاکره نمی‌بیند
بایدن به برجام برمی‌گردد ولی نه برای اینکه تحریم‌ها را از بین ببرد/ آمریکا نیازی به مذاکره نمی‌بیند
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/11/23 - 19:14 0 نظر

گلدمگ: کارشناس مسائل آمریکا گفت: من احتمال این را می دهم که بایدن به برجام برگردد ولی نه برای اینکه تحریم ها را از بین ببرد.

برنا/ «فریدون مجلسی»، کارشناس مسائل آمریکا، در خصوص اظهارات بایدن در خصوص برجام و مذاکره با ایران به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: فکر می کنم این حرف آخر بایدن بوده هر چند پاسخ رهبری هم حرف آخر جمهوری اسلامی است. بنابراین این مسئله باقی خواهد بود و من احتمال این را می دهم که بایدن به برجام برگردد ولی نه برای اینکه تحریم ها را از بین ببرد.

او گفت: بایدن احتمالا برخی محدودیت های اصولی و انسانی را کاهش می کند ولی در برجام منتظر به سر آمدن مهلت دو ماهه، قانون اخیر مجلس (طرح اقدام راهبردی برای مقابله با تحریم ها) می ماند تا تکلیف برجام روشن شود که ببیند برجامی وجود دارد یا خیر. ممکن است او به اوضاع قبل از برجام برگردد و قطعنامه های شورای امنیت مجددا احیا شود بنابراین در آن شرایط باید تصمیم دیگری گرفته شود.

مجلسی اظهار کرد: آمریکا نقشه راهی برای مذاکره و توافق ندارد. آمریکا نیازی به مذاکره نمی بیند و ملت ایران را تحریم کرده است. همه مسئله برجام به خاطر تهدید موجودیت اسرائیل است که آمریکا و غرب خودشان را قیم و پاسدار موجودیت این رژیم می دانند.

او ادامه داد: کشورهای عربی هم در قالب دکترین ملک عبدالله، پادشاه سابق عربستان، با این نظر موافق هستند به همین دلیل است که روابط بین اسرائیل و برخی از کشورهای عربی تشدید پیدا کرده است. آنها کاملا مسئله را بدون اینکه روی آن تاکید کنند در عمل منوط کردند به تهدید موجودیت اسرائیل. وزیر خارجه قبلی در دولت ترامپ هم  این را به عنوان آخرین اصل گذاشته بود. یعنی جمهوری اسلامی ایران هر پله ای از شرایط آنها را بپذیرد آنها پله بعدی را رو خواهند کرد تا برسند به پله نهایی و اصلی که هدف آنهاست و آن رفع تهدید از موجودیت رژیم اسراییل است. 

نظرات

captcha Refresh

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00