بستن

بازار طلا آخرین خبرها طلا و ارز ناامیدی در بازار دلار/ هراس معامله گران از فشار تورمی
ناامیدی در بازار دلار/ هراس معامله گران از فشار تورمی
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/10/30 - 10:46 0 نظر

گلدمگ: برخی بازیگران ارزی دیروز بعدازظهر تمایل داشتند که با اشاره به توافقات ایران و روسیه،‌ این ذهنیت را ایجاد کنند که ایران دیگر از این پس به مانند گذشته تحت تاثیر تحریم های آمریکا نخواهد بود. اگر این گروه بتوانند دلار را زیر مرز 28هزار تومانی نگه دارند،‌ جو صعودی بازار تا حدی کاهش پیدا خواهد کرد.

به گزارش سایت بازار طلا، کاهش امید معامله گران نسبت به توافق هسته ای و برخی اظهارات در مورد فشار دولت به منابع بانک ها از جمله عواملی است که زمینه ساز برگشت دلار به فاز صعودی شده است.

روز گذشته رییس پیشین بانک مرکزی عنوان کرد که اضافه برداشت بانک‌ها از بانک مرکزی در ماه‌های اخیر شدت گرفته است. به گفته همتی، در اثر فشار دولت به منابع بانک‌ها، در حدود 150 هزار میلیارد تومان به پایه پولی افزوده شده است. معامله گران ارزی با اشاره به این صحبت ها و برجسته کردن نگرانی های تورمی خود تا حدی جو خرید را در بازار شکل دادند.

افزایش خریدها به اندازه ای بود که دلار در مقطعی در بازار تهران به آستانه مرز 28 هزار تومانی رسید. به گفته فعالان، در صورتی که جو خرید در بازار ادامه پیدا کند، احتمال دارد که در روز جاری، اسکناس آمریکایی به بالای محدوده 28 هزار و 200 تومانی برود. اگر قیمت دلار به بالای محدوده یاد شده نرود، می توان گفت که افزایش قیمت این ارز در روز چهارشنبه هیجانی بوده است.

در چنین فضایی، برخی معامله گران ارزی از بعدازظهر روز قبل سعی داشتند که با برجسته کردن صحبت های وزیر امور خارجه آمریکا،‌ جو خرید را در بازار برجسته کنند. بلینکن عنوان کرد، یکی از چیزهایی که ایران از ما خواسته ضمانتی است مبنی بر اینکه ما دوباره زیر میز نمی‌زنیم. ولی در نظام ما،  نمی‌توان چنین ضمانت سخت و سریعی ارائه کرد.

در مقابل، برخی بازیگران ارزی دیروز بعدازظهر تمایل داشتند که با اشاره به توافقات ایران و روسیه،‌ این ذهنیت را ایجاد کنند که ایران دیگر از این پس به مانند گذشته تحت تاثیر تحریم های آمریکا نخواهد بود. اگر این گروه بتوانند دلار را زیر مرز 28هزار تومانی نگه دارند،‌جو صعودی بازار تا حدی کاهش پیدا خواهد کرد.

♦ قیمت طلا و انواع آبشده در بازار امروز


♦ قیمت دلار و انواع ارز در بازار آزاد امروز


♦ قیمت انواع سکه در بازار امروز


♦ قیمت رادیوم و فلزات گران بها


♦ قیمت بیت کوین، اتریوم و ریپل


 قیمت نفت برنت و انرژی 


منبع : اکوایران

نظرات

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00