بستن

بازار طلا آخرین خبرها اقتصادی پنت هاوس‌های شمال تهران چند؟/ قیمت اعلامی مالکان غیرواقعی است
پنت هاوس‌های شمال تهران چند؟/ قیمت اعلامی مالکان غیرواقعی است
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/10/21 - 23:26 0 نظر

گلدمگ: به گفته کارشناسان مشاور املاکی که در شمال تهران فعالیت دارند، پنت هاوس‌های نوساز شمال تهران این روزها از حدود 70میلیون تومان به ازای هر متر مربع قیمت‌گذاری می‌شود.

اقتصاد آنلاین/ به واحدهایی که در بالاترین طبقات یک برج، ساختمان و... قرار گرفته است، پنت هاوس می‌گویند. این واحدها به علت برخی از ویژگی‌‌ها که در ادامه می‌آید، از سایر آپارتمان‌ها مجزا شده و قیمت بالاتری دارد؛ البته اخیرا افراد بعضی از آپارتمان‌هایی که مجلل بوده و امکانات رفاهی مناسبی دارد را نیز پنت هاوس تلقی می‌کنند.

کارشناسان مشاور املاک به چه واحدهایی پنت هاوس می‌گویند؟
هرچند به بالاترین طبقه یک برج و... پنت هاوس اطلاق می‌شود اما برخی از مشاوران املاک درباره آن نظرات متفاوتی دارند. برخی به واحدهایی از یک طبقه به بعد (مثلا طبقه دهم به بعد) که تراس بزرگی نیز دارد، پنت هاوس می‌گویند. از نظر بعضی دیگر، واحدی که امکانات متفاوت و خاصی داشته باشد، حتی در طبقه اول پنت هاوس است. برخی دیگر از کارشناسان مشاور املاک هم به تمام واحدهایی که پنجره سرتاسری به همراه چشم‌انداز عالی دارند را پنت هاوس اطلاق می‌کنند.

نکته مهمی که در خصوص پنت هاوس‌ها وجود دارد، قیمت بالای آن‌هاست؛ این واحدها امکانات بسیار لوکسی دارد که در اکثر آپارتمان‌ها موجود نیست؛ از این رو با قیمت‌هایی بسیار نجومی به فروش می‌رود و بازار آن در شمال شهر داغ‌تر است. پنت هاوس‌ها معمولا دارای امکاناتی نظیر خواب‌های مستر، روف گاردن، چند لاین آسانسور، چند پارکینگ، سالن اجتماعات، سونا، جکوزی، چشم انداز دلنشین و... است.

قیمت پنت هاوس در شمال تهران
یک کارشناس مشاور املاک که حیطه فعالیت او برج‌های شمال تهران است، به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: خریداران باید توجه داشته باشند که برخی مالکان حتی قیمت‌هایی بین 150 تا 200میلیون تومان هم برای هر متر مربع اعلام می‌کنند؛ اما این قیمت‌ها واقعی نیست و معامله‌ای با این قیمت‌ها صورت نمی‌گیرد و حتی اگر معامله شود، بسیار محدود است. قیمت پنت هاوس‌ های نوساز در شمال تهران به طور متوسط از 70 تا 90میلیون تومان در هر متر مربع شروع می‌شود و به 120 تا 140 میلیون تومان هم می‌رسد؛ اما قیمت‌هایی بالاتر از این رقم واقعی نبوده و تنها اعلامی از سوی مالکانی است که قصد فروش ندارند.

وی با اشاره به اینکه با افزایش هر طبقه 3درصد به قیمت ملک افزوده می‌شود گفت: فرمول محاسبه قیمت پنت هاوس اصولا به این صورت است که قیمت پایه ساختمان را در نظر می‌گیریم و پس از آن با افزایش هر طبقه 3درصد به قیمت واحد اضافه می‌شود؛ اما این فرمول همیشه مورد استفاده نیست؛ زیرا با افزایش قیمت مسکن، محاسبه 3درصد افزایش قیمت برای هر طبقه، عدد بالایی به شما خواهد داد که خریداری برای خرید با آن قیمت وجود ندارد.

این کارشناس مشاور املاک اظهار داشت: یک پنت هاوس 370متری در زغفرانیه با تراسی 40متری، سالن اجتماعات، سونا، جکوزی، دو لاین آسانسور، ویو ابدی، روف گاردن؛ 4پارکینگ و... متری 140میلیون تومان قیمت‌گذار شده است که بعید است با این قیمت به فروش رود و احتمالا قیمت فروش آن چیزی حدود 110میلیون تومان در هر متر مربع است.

تراس پنت هاوس جز متراژ آن نیست
کارشناس مشاور املاک دیگری در ولنجک نیز به اقتصادآنلاین گفت: به آخرین طبقه ساختمان پنت هاوس می‌گویند اما اگر آخرین طبقه نباشد شبه پنت هاوس نامیده می‌شود؛ وی اظهار داشت در ولنجک پنت هاوس‌ها تا متری 200میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود؛ نکته قابل توجه این است که تراس جز قیمت محسوب نمی‌شود؛ برای مثال یک واحد 250متری ممکن است 100متر تراس داشته باشد؛ ولی برای تعیین قیمت متراژ تراس محاسبه نشده و تنها قیمت همان 250متر محاسبه می‌شود.

وی ادامه داد: ممکن است برخی مالکان یک سوم قیمت تراس را دریافت کنند؛ تراس با بالکن تفاوت دارد؛ تراس سقف ندارد اما بالکن سقف دارد و جز متراژ محسوب می‌شود؛ یک واحد 320متری در طبقه11 برجی در خیابان24 ولنجک، متری 160میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است اما خریدار ندارد. قیمت اعلامی واحدی 350متری در طبقه13 یک برج نیز متری 140میلیون تومان است.

کارشناس مشاور املاک دیگری که در شهرک غرب و سعادت آباد فعالیت دارد، گفت: قیمت پنت هاوس‌ها در سعادت آباد و شهرک غرب برای واحدهای نوساز از متری 80میلیون تومان شروع می‌شود؛ برای مثال یک پنت هاوس 380متری در شهرک غرب متری 90میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

وی ادامه داد: علت قیمت بالای این آپارتمان‌ها امکاناتی است که نسبت به سایر واحدها دارد؛ اما این واحدها معایبی نیز دارد؛ از جمله اینکه اگر آسانسور شخصی نباشد، ممکن است افراد برای رفت و آمد و تردد، در ساعات شلوغی آپارتمان کمی معطل شوند.

یک کارشناس مشاور املاک در فرمانیه نیز به اقتصاد آنلاین اظهار داشت: یک پنت هاوس 440متری در طبقه آخر برجی در فرمانیه متری 95میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است؛ این واحد همه امکانات رفاهی یک واحد لوکس را داراست و 4خواب نیز دارد.

نظرات

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00