بستن

بازار طلا آخرین خبرها طلا و ارز ثبت کف جدید قیمتی طلا در چهار هفته اخیر!
ثبت کف جدید قیمتی طلا در چهار هفته اخیر!
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/09/12 - 12:37 0 نظر

گلدمگ: دیروز طلا وضعیت مناسبی نداشت و کف قیمتی 4 چهار هفته اخیر را رقم زد.

دیروز قیمت طلا به پایین‌ترین سطح خود از اواسط اکتبر(شهریور) رسید، در روزهای اخیر انتشار خبر کشف سویه جدید کرونا سرمایه‌ها در بازار را به پناهگاه‌های سنتی سرمایه‌ها از جمله طلا متمایل کرده بود، این امر موجب افزایش تقاضا در این بخش و رشد قیمت شده بود، اما با کاهش هیجانات اولیه درباره اومیکرون بازار طلا نیز روندی نزولی پیدا کرد.

چینتان کارنانی، مدیر تحقیقات مشاوره اینسیگنیا به مارکت واچ گفت: اکثر معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بر این باورند که نوع اومیکرون آسیب فاجعه‌باری به اقتصاد جهانی وارد نمی‌کند. همین امر هم سبب می‌شود که به جای ورود سرمایه به پناهگاه‌های امن ،معامله گران ترجیح دهند تکنیک‌های کوتاه‌مدت را ترجیخ دهند.

به گفته Jim Wyckoff از کیتکونیوز، « ترس Omicron در اواخر این هفته تا حدودی فروکش کرده است و این باعث می شود ریسک پذیری دوباره به بازار بازگردد.»

همچنین، چرخش جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، دیروز باعث شد تا گمانه‌زنی‌هایی در مورد افزایش نرخ بهره زودتر از حد انتظار به وقوع بپیوندد، این امر قاعدتا موجب کاهش تقاضا برای خرید طلا خواهد شد.

دیروز بیت کوین نوسانات اندکی را تجربه کرد و ارزش این رمزارز در 24 ساعت گذشته تقریباً ثابت بود. برخی از تحلیلگران نگران هستند که افزایش اهرم(لورج) در بازار آتی بیت کوین می تواند مقدمه کاهش قیمت در کوتاه مدت باشد، در حالی که برخی دیگر انتظار دارند محدوده معاملات فعلی منجر به افزایش بیشتر ارزش این رمزارز شود.

تحلیلگران CryptoQuant سرعت آهسته تر نهنگ‌ها یا خریداران بزرگ بیت کوین را به عنوان یک سیگنال بازار محتاطانه ارزیابی می‌کنند. در همین حال، شاخص‌های فنی حاکی از آن است که  در روند کاهشی، قیمت بیت‌کوین می‌تواند در حدود 53هزار دلار تثبیت شود، اگرچه به نظر می‌رسد قیمت صعودی فراتر از 60هزار تا 65هزار دلار باشد.

♦ قیمت طلا و انواع آبشده در بازار امروز


♦ قیمت دلار و انواع ارز در بازار آزاد امروز


♦ قیمت انواع سکه در بازار امروز


♦ قیمت رادیوم و فلزات گران بها


♦ قیمت بیت کوین، اتریوم و ریپل


قیمت نفت برنت و انرژی 


منبع: اقتصادنیوز

نظرات

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00