بازار طلا آخرین خبرها اجتماعی کرونای انگلیسی وارد ایران شد + فیلم
کرونای انگلیسی وارد ایران شد + فیلم
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/10/16 - 15:00 2 نظر

گلدمگ: سعید نمکی اعلام کرد کرونای انگلیسی وارد ایران شد.
 


خبرگزاری تسنیم/ وزیر بهداشت بیان کرد متاسفانه اولین مورد کرونای انگلیسی را در یک هموطن پیدا کردیم. وی در یکی از بیمارستان‌های خصوصی ما بستری بود.

خبر خوش وزیر بهداشت درباره مرگ و میر کرونا


سعید نمکی گفت: بعد از مدت ها تلاش همکارانمان امروز به مرگ های دو رقمی ناشی از کرونا رسیدیم و به 98 نفر مرگ‌ناشی از کووید_19 در شبانه روز گذشته رسیدیم. گرچه این‌هم زیاد است و غم انگیز. اما این کاهش حاصل تلاش شبانه روزی همه همکاران من و همه عزیزانی است که طی این مدت ما را یاری کردند.

 

وی همچنین درباره ویروس جهش یافته کرونا گفت: قرار بود اولین مواردی که از هر نوعی از ویروس موتاسیون یافته را مشاهده کردیم، به اطلاع مردم برسانیم. متاسفانه اولین مورد کووید 19 موتاسیون یافته انگلسیی را در یک هموطن که از انگلیس آمده بود و بعد از مدتها رصد، پیدا کردیم. وی در یکی از بیمارستانهای خصوصی بستری بود و پس از بررسی های مکرر، تست کووید 19 وی از نوع موتاسیون یافته تایید شد.

نمکی: این گزارش به معنای یک وحشت جدید نیست

وزیر بهداشت گفت: حال این فرد در حال حاضر خوب است و خوشبختانه از آن جایی که از روز اول بسیار هوشیار و آگاه بودند، با اینکه با pcr منفی وارد کشور شده بودند، بین همراهان و خانواده شان کاملا خود را ایزوله کرده و هیچ ایاب و ذهاب به هیچ جای مشکوک نداشتند، تمام اطرافیان این فرد ارزیابی شدند و خوشبختانه رد و نشانی از این ویروس را در نزدیکان و خانواده شان پیدا نکردیم.

نمکی درباره مورد جهش یافته ویروس در غرب کشور، گفت: این خبر کلا تایید نشد و این‌ همکار ما بارها تست شد و بیش از 240 نفر هم که با این همکار ما در تماس بودند، چک شدند و خوشبختانه در هیچ یک از آنها ردی از کرونای جهش یافته انگلیسی پیدا نشد.

نمکی تاکید کرد: تنها مورد ردیابی شده از ابتلا به کووید19 انگلیسی همان فرد بستری در بیمارستان خصوصی است که حال ایشان هم کاملا خوب است. مردم بدانند این گزارش به معنای وحشت جدید نیست بلکه به معنای رعایت بیشتر پروتکل‌ها و مراقبت‌ها است‌ و اگر مورد دیگری هم باشد به اطلاع مردم خواهد رسید.

نظرات

captcha Refresh
یاسر
۱۳۹۹/۱۰/۱۶۰۰
پاسخبسیار عالی
بازار طلا
۱۳۹۹/۱۰/۱۷۰۰

سپاس گذاریم

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00