بستن

بازار طلا آخرین خبرها طلا و ارز اولین قیمت طلا در سال 1400/ پیش بینی جدید از آینده طلا
اولین قیمت طلا در سال 1400/ پیش بینی جدید از آینده طلا
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/01/01 - 14:37 0 نظر

گلدمگ: قیمت طلا در اولین روز کاری خود در هفته جدید که مقارن با دومین روز سال 1400 است در سطح 1740 دلار باز شد. قیمت بیت کوین نیز 57 هزار و 234 دلار است.

اقتصادنیوز/ نخستین روز بازار جهانی در 1400 آغاز شد. طلا با قیمت هزار و 740 بازار سال جدید را آغاز کرد. ابتدا روند افزایشی داشت و 3 دلار صعود کرد اما بعد از آن ناگهان افت 14 دلاری را به همراه داشت و وارد سطح هزار و 730 دلار شد.

این قیمت نسبت به 6 ماه گذشته بیش از 6درصد یا 116 دلار کاهش را نشان می دهد. همچنین نسبت به یک ماه پیش نیز بیش از 3 درصد یا 65 دلار کاهش داشته است.

قیمت طلا  حدود 15٪ از بالاترین حد خود در اواسط سال 2020 کاهش یافته است و استراتژیست های دویچه بانک (بانک آلمان) انتظار بازگشت چشمگیر طلا را ندارند. تغییر در بازده واقعی با کاهش نرخ اسمی به شدت کاهش یافته که این نشان دهنده پشتیبانی کمتر از فلز زرد خواهد بود.

نقل قول های کلیدی

دویچه بانک اعتقاد دارد: « یک دلار ثابت و ثبات در بازده واقعی (پس از کاهش سریع در سال 2020) برخی از روند افزایشی طلا را از بین برد. این امر اشتهای سرمایه گذاران برای طلا را کاهش می دهد ، همانطور که با سقوط موقعیت های سرمایه گذار خرده فروشی و سوداگری این اتفاق مشهود است.»

دویچه بانک پیش بینی قیمت 12 ماهه خود را اصلاح کرد، اگرچه اتفاقات غیرمنتظره یا افزایش شدید یکباره انتظارات تورمی می تواند حمایت موقت را ارائه دهد اما به طور کلی به آینده طلا خوش بین نیستند.

این بانک گفت: « پیش بینی قیمت طلا در پایان مارس 2022( آغاز سال 1401) : 1850 دلار در هر اونس خواهد بود.»

این در حالی است که در نظر سنجی کیتکو، سرمایه گذاران کلان آینده خوبی را برای طلا در نظر داشتند و برخی کارشناسان معتقدند تا پایان سال این فلز گرانبها می تواند دوباره وارد کانال 1900 دلاری شود.

 قیمت بیت کوین امروز دوم فروردین

با آغاز بازارهای جهانی، بیت کوین نیز روند افزایشی به خود گرفت و با اندک افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت 57 هزار و 234 دلار رسید. به نظر می رسد سرمایه گذاران بیت کوین در انتظار سخنرانی های رووسای بانک مرکزی در هفته جاری هستند تا ببیند موضع رسمی دولت ها به ارزهای دیجیتالی چگونه پیش خواهد رفت.

نظرات

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00