بازار طلا آخرین خبرها اجتماعی تازه‌ترین اخبار از زلزله 5.9 ریشتری| نیروگاه اتمی بوشهر آسیب ندید / خسارت زلزله به تاسیسات نفتی / زلزله تلفات جانی نداشت فقط مصدومیت 5 نفر /‌‌ اعلام وضعیت نارنجی به 4 استان ‌+ تصاویر
تازه‌ترین اخبار از زلزله 5.9 ریشتری| نیروگاه اتمی بوشهر آسیب ندید / خسارت زلزله به تاسیسات نفتی / زلزله تلفات جانی نداشت فقط مصدومیت 5 نفر /‌‌ اعلام وضعیت نارنجی به 4 استان ‌+ تصاویر
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/01/29 - 15:03 0 نظر

گلدمگ: گروه استان‌ها ــ زلزله 5.9 ریشتری مرز استان‌های بوشهر و فارس حوالی بندر گناوه را لرزاند

تسنیم/ از بوشهر، ‌زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 5.9 ریشتر در عمق 10 کیلومتری زمین مرز استان‌های بوشهر و فارس حوالی بندر گناوه را لرزاند.

‌تاسیسات، تجهیزات و ساختمان‌های نیروگاه اتمی بوشهر سالم است

روابط عمومی نیروگاه بوشهر اعلام کرد: هیچ گونه آسیبی به نیروگاه اتمی بوشهر بر اثر زلزله 5.9 ریشتری وارد نشده است.

روابط عمومی نیروگاه اتمی بوشهر اعلام کرد، با توجه به زمین لرزه 5.9 ریشتری شهرستان گناوه در ساعت 11:11 روز یکشنبه به استحضار می رساند وضعیت تمامی تاسیسات، تجهیزات و ساختمان‌های نیروگاه اتمی بوشهر در صحت کامل بوده و هیچ گونه آسیبی به این مرکز وارد نشده و در روند انجام فعالیت های جاری نیروگاه نیز خللی رخ نداده است.

قابل ذکر است نیروگاه بوشهر بر اساس استانداردها و ضوابط بین المللی طراحی و احداث شده و در برابر شدیدترین زلزله های محتمل در کشور و منطقه ایمن است.

اعزام 59 دستگاه آمبولانس اورژانس به منطقه زلزله‌زده گناوه

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: به منظور ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی به حادثه دیدگان احتمالی زلزله بندر گناوه استان بوشهر، 59 دستگاه آمبولانس به منطقه زلزله‌زده اعزام شده است و امدادگران اورژانس 115 توانستند با حضور سریع خود چهار مصدوم این زمین لرزه را با ارایه خدمات پایه و اولیه فوریت های پزشکی درمان سرپایی کنند.

خالدی تاکید کرد: پایگاه های اورژانس در منطقه، سه بیمارستان صحرایی و همچنین بیمارستان های شیراز، اصفهان و شهرکرد در حالت آماده باش هستند. بالگرد اورژانس هوایی نیز اعزام شد. 

خالدی گفت: بیمارستان بندر گناوه به ویژه بخش های «آی سی یو» و «سی سی یو» در حال فعالیت هستند و سه بیمارستان صحرایی و سه فروند بالگرد در حال آماده باش قرار دارند و یک دستگاه اتوبوس و دو دستگاه آمبولانس هم به لجستیک اورژانس بندر گناوه به دلیل پس لرزه های که رخ داده اضافه شده است.

اعزام 59 دستگاه آمبولانس اورژانس به منطقه زلزله‌زده گناوه

خسارت زلزله به تاسیسات نفتی گچساران

ناصر ابراهیمی بخشدار ویژه خارگ با بیان اینکه ‌زمین لرزه صبح امروز در استان بوشهر، خسارتی در خارگ و تاسیسات نفتی این منطقه نداشته است، گفت: طبق اطلاعات دریافتی تأسیسات حیاتی انرژی کشور در سلامت کامل هستند و شریان حیاتی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در این جزیره در جریان است و تاکنون خسارتی در محدوده شهری جزیره گزارش نشده است و بررسی در این زمینه ادامه دارد.

‌هوشنگ صیدالی مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران نیز با بیان اینکه‌ بر اثر زمین لرزه یکی از توربین‌‌های تلمبه‌خانه گوره از سرویس خارج شد که نیرو‌های عملیاتی در حال بازگرداندن آن به سرویس هستند، گفت: بخشی از سقف ساختمان تلمبه خانه گوره الف و سی نیز ریزش کرده و همه نیرو‌های شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در آماده باش کامل هستند.

ریزش دیوار حیاط و ترک‌خوردگی اکثر منازل در گناوه

جهانگیر دهقانی مدیرکل مدیریت بحرات استانداری بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر‌ با اشاره به خسارت وارد شده است تصریح کرد: در جریان این زلزله 5.9 ریشتر بخش عمده‌ای از دیواره‌های منازل در روستاهای شهرستان گناوه، ریزش کرد و ترک‌هایی در منازل ایجاد شده است.

مدیرکل بحران استان بوشهر با اشاره به گزارش‌های رسمی از مصدومیت 5 نفر بر اثر زلزله افزود: مصدوم این حادثه که به سبب شکستگی شیشه و ریزش آوار گزارش شده به صورت سرپایی درمان شدند.

دهقانی با بیان اینکه تاکنون زمین لرزه گناوه خسارت جانی نداشته است گفت: بیشترین خسارات مربوط به ریزش دیوار حیاط و ترک‌ خوردگی منازل روستایی در شهرستان گناوه بوده است.

وی بیان کرد: تیم‌های بحران از جمله هلال احمر، اورژانس، فوریت‌های پزشکی، آب، برق تمامی دهیاران و بخشداران به محل اعزام شده و در حال بررسی وضعیت روستاها هستند.

زمین لرزه‌ای به بزرگی 4.2 ریشتر دوباره بندر گناوه‌ را لرزاند

محل وقوع: مرز استانهای بوشهر و فارس  - حوالی بندر گناوه
 تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1400/01/29 13:20:38
طول جغرافیایی: 50.64
عرض جغرافیایی: 29.79
عمق زمین‌لرزه: 10 کیلومتر

زمین لرزه‌ای به بزرگی 4.2 ریشتر دوباره بندر گناوه‌ را لرزاند

اعزام 12 تیم امدادی و ارزیاب ‌به مناطق  ‌زلزله‌زده گناوه ‌

غلامرضا حاجیانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه پس از وقوغ زلزله 5.9 ریشتر تیم‌های امدادی به مناطق مختلف گناوه اعزام شدند اظهار داشت: 12 تیم ارزیاب و امداد رسانی هلال احمر به روستاهای شهرستان گناوه و دیلم اعزام شدند.

وی، با بیان اینکه 10 روستای گناوه متاثر از زلزله 5.9 ریشتر شدند گفت: روستاهای محمد صالحی، گمارون، چم‌شهاب، فخرآوری و دیگر مناطق گناوه و بخشی از دیلم متاثر از زمین‌لرزه شدند که تخریب دیوار ، ترک خوردگی منازل و ریزش آوار گزارش شده است.

وی، با بیان اینکه زمین لرزه 5.9 ریشتر در جنوب شرقی گناوه بیشتر خسارت زده گفت: برای اسکان اضطراری، امکانات و تجهیزات لازم فراهم شده است در صورت نیاز این عملیات انجام می‌شود.

اعزام 12 تیم امدادی و ارزیاب ‌به مناطق  ‌زلزله‌زده گناوه ‌

زلزله 3.9 ریشتر دوباره بندر گناوه را لرزاند

بزرگی: 3.9
 محل وقوع: مرز استانهای فارس و بوشهر  - حوالی بندر گناوه
 تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1400/01/29 12:47:53
طول جغرافیایی: 50.7
عرض جغرافیایی: 29.86
عمق زمین‌لرزه: 10 کیلومتر

آماده‌باش شعب مرزی جمعیت هلال احمر فارس‌

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس از آماده باش نیروهای امدادی و عملیاتی هلال احمر این استان برای اعزام به شهرستان گناوه استان بوشهر در پی زلزله 5.9 ریشتری خبر داد.

حسین درویشی با اشاره به زمین لرزه 5.9 ریشتری در عمق 10 کیلومتری در شهرستان گناوه استان بوشهر در تاریخ یکشنبه 29 فروردین ماه 1400 ، از آمادگی نیروهای امدادی و عملیاتی هلال احمر استان برای اعزام به مناطق حادثه دیده خبر داد.

درویشی گفت: به محض وقوع زمین لرزه در بوشهر جلسه هماهنگی در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات با حضور اعضا تشکیل و نیروها به صورت آماده باش در آمدند تا در صورت اعلام نیاز سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور به مناطق حادثه دیده اعزام شوند. 

وی با اشاره به اینکه نیروهای عملیاتی در همه شعب هلال احمر استان در حال آماده باش هستند و آمادگی خود را برای حضور در مناطق زلزله زده اعلام کردند، ادامه داد: در حال حاضر شعب ممسنی، رستم، فراشبند، لامرد و کازرون که هم مرز استان بوشهر هستند به صورت آماده باش کامل در آمده اند.

درویشی همچنین از آماده باش بالگرد و مرکز آموزش و نگهداری سگ های تجسس (آنست) خبر داد و بیان کرد: این مرکز نیز به صورت آماده باش در آمده و در صورت نیاز به بوشهر اعزام می شوند.

مصدومیت 5 نفر تاکنون

قوسیان مقدم سخنگوی هلال احمر گفت: زلزله 5.9 ریشتری در بوشهر تاکنون 5 مصدوم داشته است که 4 نفر در گناوه و یک نفر هم در دیلم آسیب دیده‌اند.

مصدومیت 5 نفر تاکنون

شبکه ارتباطی در مناطق زلزله‌زده استان بوشهر پایدار شد

علی سملیان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: ‌در پی بروز سانحه زلزله امروز در شهرستان گناوه، ‌شبکه ارتباطی در مناطق زلزله‌زده پایدار شده است.

 وی با بیان اینکه در لحظات ابتدایی وقوع زلزله حجم ترافیک بالایی در شبکه‌های ارتباطی وجود داشت، افزود: در بررسی‌های صورت گرفته و تماس با فرماندار شهرستان گناوه اکنون شبکه‌های ارتباطی هیچ مشکلی ندارد و ارتباطات به صورت عادی برقرار می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر تصریح کرد: تیم‌های پشتیبانی شرکت‌های ارتباطات زیرساخت، مخابرات، اپراتورهای همراه در مناطق زلزله زده در منطقه برای حل اشکالات احتمالی حادثه حضور دارند.

هفتمین زمین‌لرزه متوالی در گناوه؛ این بار 4 ریشتر

 بزرگی: 4
 محل وقوع: مرز استان‌های بوشهر و فارس  - حوالی بندر گناوه
 تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1400/01/29 12:29:36
طول جغرافیایی: 50.64
عرض جغرافیایی: 29.73
عمق زمین‌لرزه: 10 کیلومتر

دیوارها ترک خوردند

دیوارها ترک خوردند

سخنگوی جمعیت هلال احمر در خصوص تازه ترین خسارت زلزله 5.9 ریشتری بوشهر گفت: تخریب و ترک خوردگی دیوارهای منازل تا این لحظه گزارش شده و 5200 تخته چادر آماده است تا در صورت نیاز توزیع شود. 21 روستا با 4553 نفر شامل 1179 خانوار تحت تاثیر این زلزله قرار گرفتند. 

وی افزود: آماده باش 385 نیروی عملیاتی شامل 77 تیم، 15 پایگاه، 10 شعبه و دفاتر نمایندگی در استان بوشهر، 607 نیروی عملیاتی در قالب 81 تیم در کهگیلویه و بویراحمد، 1663 نیروی عملیاتی در قالب 165 تیم در خوزستان، 612 نیروی عملیاتی شامل 90 تیم در هرمزگان اعلام شده که به طور کلی بیش از 3260 نیروی عملیاتی در قالب 413 تیم آماده باش هستند.

مصدومیت 2 نفر در زلزله بندرگناوه

سعید کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه پس از زلزله گناوه تمام مراکز درمانی استان به حالت آماده‌باش در آمدند، گفت: طبق بررسی‌های اولیه، زلزله دو مصدوم در شهرستان گناوه داشته است.

وی با بیان اینکه آمبولانس برای انتقال آنها به مرکز درمانی اعزام شده است، افزود: تاکنون گزارشی از تلفات زلزله نداشته‌ایم و امیدواریم این روند همچنان ادامه ‌داشته‌ باشد و شاهد جان باختن مردم منطقه بر اثر زلزله نباشیم.

مصدومیت 2 نفر در زلزله بندرگناوه

ششمین زمین لرزه گناوه را لرزاند

 بزرگی: 3.7
 محل وقوع: مرز استانهای بوشهر و فارس  - حوالی بندر گناوه
 تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1400/01/29 12:17:02
طول جغرافیایی: 50.66
عرض جغرافیایی: 29.77
عمق زمین‌لرزه: 10 کیلومتر

آماده‌باش چهار فروند بالگرد برای امدادرسانی

محمدحسن قوسیان مقدم سخنگوی جمعیت هلال‌احمر از آماده‌باش چهار فروند بالگرد در استان‌های معین منطقه زلزله زده گناوه استان بوشهر برای امدادرسانی به حادثه دیدگان احتمالی زمین لرزه 5.9 ریشتری در این منطقه خبر داد.  

وی ‌از اعلام آماده باش و وضعیت نارنجی به استان‌های خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان خبر داد و گفت: ‌‌پس از دریافت گزارش‌های ارزیابی شده میدانی از طرف تیم‌های ارزیاب اعزامی به محل و کانون اصلی این زمین‌زلزله و روستاهای اطراف آن گزارش خسارات احتمالی این زمین‌لرزه متعاقبا اعلام می‌شود.

برگزاری جلسه مدیریت بحران ‌در گناوه

براساس گزارش خبرنگار تسنیم از منطقه زلزله زده، با توجه‌ به اینکه زلزله گناوه در بوشهر، دیلم و دشتستان نیز احساس شده است، براساس اعلام فراخوان استانداری، جلسه مدیریت بحران شهرستان گناوه تشکیل شد و مسئولان دستگاه های مختلف در حوزه‌های آب، برق، گاز، تلفن و ... وضعیت و سطح خسارت‌ها را بررسی می‌کنند.

زلزله تلفات جانی نداشت

مدیرکل بحران استان بوشهر با اعلام اینکه ‌زلزله گناوه تلفات یا مصدوم نداشته است، گفت: فقط خسارت به برخی خانه‌های روستایی وارد آمده که در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه تیم‌های ارزیاب در حال بررسی نقطه‌ای مناطق زلزله‌زده هستند، افزود: خسارت‌هایی از منا‌طق روستایی شامل ریزش دیوار، خانه‌های قدیمی و ... تاکنون به دست ما رسیده است و با توجه به اینکه 30 روستا در منطقه وجود دارد تمام این روستاها برای برآورد کلی خسارت باید ارزیابی‌ شود.

زلزله تلفات جانی نداشت

پنجمین زلزله بندر گناوه را لرزاند

 بزرگی: 3.5
 محل وقوع: مرز استانهای بوشهر و فارس  - حوالی بندر گناوه
 تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1400/01/29 12:00:07
طول جغرافیایی: 50.64
عرض جغرافیایی: 29.77
عمق زمین‌لرزه: 10 کیلومتر

قطعی برق، تلفن و اینترنت در گناوه ‌

براساس گزارش خبرنگار تسنیم در منطقه ‌این زلزله، هم اکنون سبب ‌قطعی برق، تلفن ثابت و اینترنت در شهر گناوه و وحشت مردم شده است و مردم از ترس پس‌لرزه‌ها در خیابان‌ها به سر می‌برند.

استان خوزستان به حالت آماده باش‌ درآمد

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان با اشاره به زلزله 5.9 ریشتری در گناوهه اظهار داشت:‌در پی زمین لرزه در استان بوشهر به سراسر این استان اعلام آماده باش شده است.

وی با بیان ‌اینکه در صورت نیاز آماده کمک رسانی به مردم منطقه هستیم، افزود: این زلزله در برخی نقاط استان خوزستان احساس شده است.

اعزام 4 گروه ارزیاب هلال احمر به منطقه زلزله‌زده بندرگناوه

رئیس جمعیت هلال احمر استان بوشهر از اعزام چهار گروه ارزیاب به منطقه زلزله زده حوالی بندر گناوه واقع در استان بوشهر به منظور ارزیابی اولیه زلزله بوقوع پیوسته در این منطقه خبر داد.

اسماعیل چهله‌زاده در گفت وگو با تسنیم افزود: پس از کسب وقوع خبر زمین لرزه 5.9 ریشتری در منطقه یادشده ، بلافاصله ستاد بحران در سازمان امداد و نجات تشکیل و با هماهنگی های انجام شده، دستورات لازم برای اعزام گروه های ارزیاب به منطقه وقوع زلزله صادر شد.

وی توضیح داد: اکنون گروه های ارزیاب هلال احمر به منطقه وقوع زمین لرزه اعزام و پس از حضور به بررسی خسارات احتمالی این زمین لرزه  خواهند پرداخت. 

رئیس ‌جمعیت هلال‌احمر استان بوشهر ادامه داد: به محض کسب اخبار جدید از منطقه زلزله‌زده گروه های امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری و حمایت های روانی برای ارایه خدمات امدادی به منطقه یاد شده اعزام خواهند شد.

زلزله 4.4 ریشتری در گناوه

زمین لرزه‌‌ای به بزرگی 4.4 ریشتر در عمق 10 کیلومتری زمین دوباره مرز استان‌های بوشهر و فارس  - حوالی بندر گناوه را لرزاند.

گزارش مقدماتی زمین‌لرزه

 بزرگی: 4.4
 محل وقوع: مرز استانهای بوشهر و فارس  - حوالی بندر گناوه
 تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1400/01/29 11:40:28
طول جغرافیایی: 50.65
عرض جغرافیایی: 29.79
عمق زمین‌لرزه: 10 کیلومتر

اعزام تیم‌های اورژانس به مناطق زلزله‌زده

‌رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به زمین لرزه 5.9 ‌ریشتری در بندر گناوه گفت: بلافاصله تیم های واکنش سریع اورژانس و 4  تیم ارزیاب اورژانس به منطقه اعزام شده‌اند.

وی با بیان اینکهه این حادثه تا کنون یک مصدوم داشته که ناشی از ترس او بوده است، افزود: مراکز درمانی در شهرستان های دیلم، بوشهر و دشتستان در آماده باش هستند و اورژانس هوایی نیز اعزام شده است.

زلزله 3.9 ریشتری برای بار سوم گناوه را لرزاند

 بزرگی: 3.9
 محل وقوع: مرز استانهای بوشهر و فارس  - حوالی بندر گناوه
 تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1400/01/29 11:33:08
طول جغرافیایی: 50.71
عرض جغرافیایی: 29.77
عمق زمین‌لرزه: 0 کیلومتر

احتمال خسارت به خانه‌های روستایی در گناوه

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری گناوه در گفت وگویی تلفنی اعلام کرد: هنوز گزارشی از خسارت به دست ما نرسیده اما  بخشدار مرکزی و دهیاران برای بررسی میزان خسارت گروه‌هایی را به روستاهای مختلف فرستاده‌اند.

وی با بیان اینکه با توجه به شدت زلزله به نظر می‌رسد که برخی خانه‌های قدیمی روستایی آسیب دیده باشند، گفت: کانون زلزله ساحل گناوه بوده است.

گناوه دوباره لرزید؛ این بار 4.5 ریشتر

بزرگی: 4.5
 محل وقوع: مرز استانهای بوشهر و فارس  - حوالی بندر گناوه
 تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1400/01/29 11:25:57
طول جغرافیایی: 50.62
عرض جغرافیایی: 29.77
عمق زمین‌لرزه: 10 کیلومتر

گناوه دوباره لرزید؛ این بار 4.5 ریشتر

 بزرگی: 5.9
 محل وقوع: مرز استانهای بوشهر و فارس  - حوالی بندر گناوه
 تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1400/01/29 11:11:50
طول جغرافیایی: 50.72
عرض جغرافیایی: 29.76
عمق زمین‌لرزه: 10 کیلومتر

 نزدیک‌ترین شهرها:
28 کیلومتری بندر گناوه (بوشهر)
31 کیلومتری بندر ریگ (بوشهر)
41 کیلومتری شبانکاره (بوشهر)
     
 نزدیکترین مراکز استان:
91 کیلومتری بوشهر
131 کیلومتری یاسوج

نظرات

captcha

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00