بازار طلا آخرین خبرها سیاسی گروسی: به توافق با ایران در مذاکرات وین نزدیک هستیم
گروسی: به توافق با ایران در مذاکرات وین نزدیک هستیم
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/12/25 - 10:50 0 نظر

گلدمگ: گروسی در خصوص وقفه اخیر در مذاکرات وین، گفت که معتقدم این موضوع به تحریم‌های اعمال‌شده به دلیل وضعیت اوکراین مرتبط بود. به واسطه این تحریم، برخی اقدام‌ها و تدابیری که در چارچوب برجام پیش‌بینی شده بود، در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت.

به گزارش سایت بازار طلا، «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفت‌وگو با شبکه «فرانس 24» گفت که به توافق با ایران در مذاکرات وین نزدیک هستیم.

وی در پاسخ پرسشی مبنی بر این‌که با توجه به گفته «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه مبنی بر دریافت ضمانت کتبی، آیا طرف‌های مذاکرات در وین در آستانه توافق قرار دارند یا خیر،  گفت که  از اظهارات لاوروف خوشحال است و توافق را نزدیک می‌داند.

گروسی در خصوص وقفه اخیر در مذاکرات وین، گفت که معتقدم این موضوع به تحریم‌های اعمال‌شده به دلیل وضعیت اوکراین مرتبط بود. به واسطه این تحریم، برخی اقدام‌ها و تدابیری که در چارچوب برجام پیش‌بینی شده بود، در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت.

مدیرکل آژانس همچنین گفت که برجام یک وسیله پیچیده است که در قالب آن برخی محدودیت‌ها برای ایران درنظر گرفته شده و همزمان مشوق‌ها و همکاری‌هایی را نیز به این کشور ارائه می‌دهد. البته این همکاری‌ها تحت نظارت آژانس صورت می‌گیرد و شامل فعالیت تجاری از جمله خریداری تجهیزات از سوی کشورها از جمله چین و روسیه می‌شود. این بخش ناگهان با ابهام رو‌به‌رو شد و باعث ایجاد وقفه در مذاکرات و بازگشت هیأت‌های مذاکره‌کننده به پایتخت‌ها شد

منبع : ایلنا

نظرات

captcha Refresh

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00