بازار طلا آخرین خبرها سیاسی ند پرایس: به توافق نزدیک هستیم اما.../ پیش‌نویس متن نهایی توافق نوشته شده است
ند پرایس: به توافق نزدیک هستیم اما.../ پیش‌نویس متن نهایی توافق نوشته شده است
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/12/26 - 10:59 0 نظر

گلدمگ: سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا با بیان اینکه "هنوز برخی موضوعات در وین حل نشده باقی مانده‌اند" گفت: در آینده نزدیک خواهیم فهمید که آیا می‌توانیم به آن نقطه برسیم یا نه.

به گزارش سایت بازار طلا، ند پرایس سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا شامگاه چهارشنبه در اظهاراتی با اشاره به مذاکرات وین خاطر نشان کرد: ما به حصول توافق احتمالی نزدیک هستیم اما هنوز به آن نقطه نرسیده‌ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه "هنوز برخی موضوعات در وین حل نشده باقی مانده‌اند" افزود: در آینده نزدیک خواهیم فهمید که آیا می‌توانیم به آن نقطه برسیم یا نه.

همچنین کریستوفر برگر سخنگوی وزارت امورخارجه آلمان درباره روند مذاکرات احیای برجام گفت: کار ‌روی تهیه پیش‌نویس متن نهایی تکمیل شده است و اکنون باید تصمیمات سیاسی در پایتخت‌ها اتخاذ شود.

وی ادامه داد: ما امیدواریم که این مذاکرات هرچه سریع‌تر به نتیجه برسد.

 مذاکرات ایران و سایر طرف‌های برجام در وین که با هدف رفع تحریم‌های ایران و بازگشت واشنگتن به توافق با حضور غیرمستقیم آمریکا برگزار می‌شود، چند روزی است که به دلیل کارشکنی‌های آمریکا و ناتوانی طرف غربی در حل موضوعات باقی‌مانده متوقف شده است.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان شب گذشته در گفت‌وگو با لیز تراس همتای بریتانیایی خود تاکید کرد: بیش از هر زمان دیگری به نقطه نهایی توافق نزدیک شده‌ایم؛ لکن آنچه می‌تواند رسیدن به توافق خوب و پایدار را قطعی کند رفتار واقع‌بینانه آمریکا و عدم طرح مطالبات جدید و نادرست است.

وی افزود: اگر همه خطوط قرمزمان رعایت شود، آماده توافق نهایی هستیم.

منبع : ایسنا

نظرات

captcha Refresh

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00