بستن

بازار طلا آخرین خبرها سیاسی محاصره تایوان توسط چین از شش طرف و افزایش تحرکات نظامی/ شلیک موشک‌های چین به سمت تنگه تایوان/ عقب نشینی تل‌آویو در «کاریش» در پی هشدار حزب‌الله/ اعلام حمایت سازمان ملل از سیاست چین واحد
محاصره تایوان توسط چین از شش طرف و افزایش تحرکات نظامی/ شلیک موشک‌های چین به سمت تنگه تایوان/ عقب نشینی تل‌آویو در «کاریش» در پی هشدار حزب‌الله/ اعلام حمایت سازمان ملل از سیاست چین واحد
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/05/13 - 13:48 0 نظر

گلدمگ: محاصره تایوان توسط چین از شش طرف و افزایش تحرکات نظامی، شلیک موشک‌های چین به سمت تنگه تایوان، عقب نشینی تل‌آویو در «کاریش» در پی هشدار حزب‌الله، اعلام حمایت سازمان ملل از سیاست چین واحد و درخواست مقتدا صدر برای انحلال پارلمان عراق، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در 24 ساعت گذشته بوده اند.

به گزارش سایت بازار طلا، محاصره تایوان توسط چین از شش طرف و افزایش تحرکات نظامی

همزمان با سفر نانسی پلوسی به تایوان، ارتش آزادی‌بخش خلق چین (PLA) از آغاز برگزاری رزمایش‌هایی در اطراف جزیره تایوان خبر داده که طی آن از مهمات واقعی استفاده می‌شود.

تلویزیون مرکزی چین نشان داد که طی این رزمایش‌ها، جنگنده‌های رادارگریز جی-20 (J-20) شامگاه روز سه‌شنبه از روی باندی در فرودگاه بلند شده و همچنین پرتاب‌کننده‌های راکت و موشک نیز به حالت آماده‌باش درآمدند.

براساس گزارش خبرگزاری شینهوا، ارتش آزادی‌بخش خلق چین همچنین پس از سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، اعلام کرد یکسری مانورهای نظامی با گلوله واقعی را هم از چهارم اوت شروع می‌کند که تا هفتم اوت ادامه خواهند داشت. همچنین این مانورها در شش منطقه مختلف که از همه جهات، جزیره تایوان را احاطه می‌کنند، برگزار خواهند شد.

محاصره تایوان توسط چین از شش طرف و افزایش تحرکات نظامی

پیشتر این خبرگزاری چینی اطلاعیه‌ای مبنی بر برگزاری مانورها و فعالیت‌های آموزشی ارتش آزادی‌بخش خلق چین منتشر کرد که در آن به مانور با گلوله واقعی و محاصره تایوان در شش منطقه دریایی و هوایی در شمال، شمال شرق، شرق، جنوب، جنوب‌غرب و شمال غرب اشاره داشت.

شی یی، سخنگوی جبهه شرقی ارتش آزادی‌بخش خلق چین روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای عنوان داشت: «رزمایش مشترک دریایی و هوایی در شمال، جنوب‌غربی و جنوب‌شرقی جزیره تایوان برگزار خواهد شد. همچنین، مانورهای گلوله و موشک واقعی در تنگه و در شرق جزیره تایوان که طی آن از گلوله‌های دوربرد استفاده خواهد شد، از دیگر مانورهای چین است که در اطراف این جزیره برگزار می‌شود.»

بر اساس همین گزارش، این بدان معناست که جزیره تایوان از شش جهت توسط مانورهای ارتش آزادی‌بخش خلق چین محاصره خواهد شد.

وی افزود: این عملیات، بازدارندگی سختی را علیه اقدامات منفی اخیر ایالات متحده و تنش‌های اصلی بر سر مساله تایوان به دنبال دارد. همچنین، این مانورها برای نیروهای تجزیه‌طلب طرفدار "استقلال تایوان" که به دنبال استقلال این جزیره هستند، هشدار جدی به همراه خواهد داشت.

چند ساعت پس از انتشار این بیانیه، تلویزیون مرکزی چین نشان داد که جنگنده‌های رادارگریز جی-20 (J-20) در این مانورها شرکت کردند.

گو ژونگ، معاون رئیس جبهه شرقی ارتش آزادی‌بخش خلق چین گفت: این مانورها علاوه بر مانورهای گلوله واقعی و دقیق، شامل محاصره‌های مشترک، حمله دریایی، حمله زمینی و تصاحب برتری هوایی است. این مانورها، تسلیحات و تجهیزات را به طور جامع آزمایش خواهند کرد و همچنین سربازان برای هرگونه درگیری و بحران آماده می‌شوند. سربازان جبهه شرقی ارتش آزادی‌بخش خلق چین قادرند با هر نوع تحریکی مبارزه کنند.

شلیک موشک های چین به سمت تنگه تایوان

رسانه‌های غربی در خصوص شلیک پرتابه گزارش کردند که ارتش چین پرتابه‌هایی به بخش شرقی تنگه تایوان شلیک کرده است که بخشی از رزمایش نظامی چین بوده است.

شلیک موشک های چین به سمت تنگه تایوان

وبگاه «برکینگ مارکت نیوز» نیز در این خصوص گزارش کرد، منابع تایوانی که در خصوص این رخداد آگاه شده‌اند، گفته‌اند که حدود 10 کشتی نیروی دریایی چین موقت از خط میانه تنگه تایوان عبور کردند و از چهارشنبه شب تا پنجشنبه در نزدیکی منطقه  می مانند.

عقب نشینی تل‌آویو در «کاریش» در پی هشدار حزب‌الله

برآوردهای صهیونیستی حاکی از آن است که امکان حصول توافق در پرونده ترسیم مرزهای دریایی میان لبنان و فلسطین اشغالی تا ماه آینده میلادی (سپتامبر) ممکن است؛ این مطلب را روزنامه «هاآرتص» به نقل از منابع آگاه به مذاکرات غیرمستقیم میان دو طرف با میانجی‌گری «آموس هوچشتاین» اعلام کرد.

در همین ارتباط، کانال 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی هم گزارش کرد، مقامات رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته‌اند عملیات استخراج گاز از میدان «کاریش» را که بخشی از آن در منطقه مورد منازعه قرار دارد به بعد از ماه سپتامبر به تأخیر بیندازند. پیش‌تر مقامات صهیونیست اعلام کرده بودند در سپتامبر عملیات استخراج را آغاز خواهند کرد.

در ادامه این گزارش آمده، در کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی، تحولات در خصوص مذاکرات دریایی با لبنان مورد بررسی قرار گرفت و مقامات امنیتی ارشد این رژیم تأکید کردند در صورت عدم حصول توافق با لبنان در این خصوص، ممکن است تنش امنیتی چند روزه در مرزهای شمالی (مرز لبنان و فلسطین اشغالی) رخ دهد.

وبگاه «برکینگ مارکت نیوز» نیز در این خصوص گزارش کرد

بر اساس گزارش مذکور، در این جلسه هشدارهای حزب‌الله در خصوص استخراج از کاریش نیز مورد بررسی قرار گرفت و تأکید شد، اگر نتیجه مذاکرات غیرمستقیم، توافق نباشد و تل‌آویو استخراج گاز از کاریش را آغاز کند، در صورتی که لبنان حق استخراج نداشته باشد، به وجود آمدن وضعیت انفجار، بالا خواهد بود.

«سید حسن نصرالله» دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان در آخرین سخنرانی خود و در سومین شب از ماه محرم الحرام تاکید کرد: ما نه طرف مذاکرات با رژیم صهیونیستی در رابطه با ترسیم خطوط دریایی هستیم و نه هیچ کسی را مکلف کردیم که به نیابت از ما مذاکره کند.

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه مذاکرات تعیین مرزهای دریایی نحوه اقدام و عمل ما را در آینده مشخص خواهد کرد، خاطرنشان کرده بود که «برخورد و رفتار مقاومت با رژیم صهیونیستی در آینده، به نتایج مذاکرات غیر مستقیم بیروت و تل‌آویو ارتباط دارد.»

اعلام حمایت سازمان ملل از سیاست چین واحد

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد در واکنش به سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان گفت که ما به سیاست چین واحد پایبندیم.

اعلام حمایت سازمان ملل از سیاست چین واحد

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل، روز چهارشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران درباره تحولات اخیر و موضع گیری چین و نیز سفر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان گفت: موضع ما کاملا روشن است. ما از قطعنامه های مجمع عمومی سازمان ملل و سیاست چین واحد پیروی می کنیم. کشور چین هم اکنون برای ماه جاری میلادی (آگوست) ریاست دوره ای شورای امنیت سازمان ملل را بر عهده دارد.

درخواست مقتدا صدر برای انحلال پارلمان عراق

رهبر جریان صدر خواستار انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام شد و گفت: بعد از اینکه ملت حرف خود را آزادانه و خودجوش زدند، گفت‌وگو دیگر هیچ فایده ای ندارد.

 مقتدا صدر رهبر جریان صدر عراق چهارشنبه شب در یک گفت‌وگوی تلویزیونی گفت که برای شهادت در راه اصلاحات در کشور آماده است.

درخواست مقتدا صدر برای انحلال پارلمان عراق

وی تصریح کرد: دچار این توهم نشوید که این انقلاب جنگ قدرت است. هرگز راضی نشدم و راضی نمی‌شوم که خونی ریخته شود.

رهبر جریان صدر عراق افزود: مردم از تمام طبقه حاکم از جمله اشخاصی در جریان صدر دلزده شده‌اند. مطمئنم که مردم از همه حتی برخی از جریان صدر خشمگین هستند.

وی تأکید کرد به دنبال قدرت و غنیمت شخصی نیست، بلکه خواهان اصلاحات است. در جریان صدر هم اشخاص فاسدی وجود دارد و من هرگز آنان را مستثنی نمی‌کنم.

صدر اضافه کرد، در انتخابات زودهنگام پس از انحلال پارلمان دیگر خبری از چهره های قدیمی نباشد.

 

♦ قیمت طلا و انواع آبشده در بازار امروز


♦ قیمت دلار و انواع ارز در بازار آزاد امروز


♦ قیمت انواع سکه در بازار امروز


♦ قیمت رادیوم و فلزات گران بها


♦ قیمت بیت کوین، اتریوم و ریپل


 قیمت نفت برنت و انرژی 


منبع : تابناک

نظرات

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00