بازار طلا آخرین خبرها طلا و ارز قیمت طلا سردرگم شد /پیش بینی آینده بازار طلا
قیمت طلا سردرگم شد /پیش بینی آینده بازار طلا
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/08/28 - 10:20 0 نظر

گلدمگ: بر اساس نظر تحلیل گران در مقطع کنونی طلا دو عامل مختلف را مد نظر دارد که به نوعی نیز این دو عامل در مقابل هم قرار دارند.

به گزارش سایت بازار طلا، طلا در معاملات امروز تا قیمت 1867 دلاری بالا رفت هر چند که در ادامه روز به محدوده قیمتی 1760 دلاری بازگشت.

با توجه به نوسانات قیمتی امروز طلا در بازارهای جهانی طلا در آستانه ثبت یک هفته نزولی قرار گرفته است. این در حالی است که قیمت طلا در دو هفته قبل از آن رشد قابل توجهی داشته است و از میانه کانال قیمتی 1600 دلاری تا نزدیکی مرز 1790 دلار پیش رفته است. با این وجود بر اساس نظر تحلیل گران در مقطع کنونی طلا دو عامل مختلف را مد نظر دارد که به نوعی نیز این دو عامل در مقابل هم قرار دارند.

از سویی گزارش های اقتصادی مربوط به آمریکا است که حکایت از آغاز مسیر نزولی تورم دارد. هم تورم ماه اکتبر نشان می داد که تورم نزولی شده است و هم از سوی دیگر تورم تولیدکننده این کشور نیز که به نوعی پیش نگر تورم محسوب می شود نیز کاهشی شده است. این موضوع بازار صعودی ها در بازار را امیدوار می کند که فدرال رزرو در نشست های بعدی خود در مورد افزایش نرخ بهره می تواند انعطاف بیشتری از خود نشان دهد.

اما سوی دیگر ماجرا این است که احتیاط فدرال رزرو سبب احتیاط بازار شده است. به این معنی که مقامات فدرال رزرو حتی بر اساس داده های منتشر شده نیز نمی خواهند فعلا لحن خود را تغییر دهند.

در حالی که طلا از سقف قیمتی خود در ماه مارس تاکنون بیش از 15 درصد افت قیمت داشته است، اما از ابتدای ماه نوامبر تاکنون که 18 روز از آن می گذرد طلا به دلیل افزایش خوش بینی ها به کاهش شدت عملیات انقباضی فدرال رزرو 8 درصد از این ریزش را جبران کرده است. در حال حاضر بازارها شانس افزایش نیم درصدی نرخ بهره در نشست ماه دسامبر فدرال رزرو را 87 درصد می دانند.

 

منبع : اقتصاد نیوز

نظرات

captcha Refresh

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00