بازار طلا آخرین خبرها طلا و ارز خبر بد برای قیمت طلا /تردید در بازار طلا
خبر بد برای قیمت طلا /تردید در بازار طلا
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/09/01 - 09:20 0 نظر

گلدمگ: تحلیل گران می گویند که فضای کلان اقتصادی بیشتر به سمت افزایش نرخ بهره است و این موضوع می تواند برای طلا خبر بدی باشد. خبری بد پس از افزایش دو هفته ای امیدواری ها.

به گزارش سایت بازار طلا، در حالی که تحلیل گران و معامله گران دیدگاه متحدی نسبت به روند قیمتی طلا در این هفته نداشتند، روز اول هفته مطابق با پیش بینی نزولی ها بود.

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه نزدیک به یک درصد کاهش داشت و به محدوده قیمتی 1735 دلار رسید. این در حالی است که توجه بازارها به صورت جلسه ماه نوامبر فدرال رزرو دوخته شده است که انتهای این هفته منتشر خواهد شد. فدرال رزرو در نشست ماه نوامبر برای چهارمین مرتبه متوالی نرخ بهره هدف را 75 صدم درصد افزایش داد.

اما پس از این نشست بود که گمانه زنی های زیادی درباره کاهش شدت افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو در نشست های بعدی مطرح شد. این موضوع در هفته های اخیر سبب شده بود تا قیمت طلا رشد چشمگیری را رقم بزند و یکی از بهترین هفته ها در سال‌های اخیر برای فلز زرد ثبت شود.

اما پس از آن سخنان برخی از مقامات بانک مرکزی آمریکا مبنی بر در اولویت بودن مبارزه با تورم سبب احتیاط بیشتر بازارها شد. پس از زیاد شدن این صحبت ها فعلا روند طلا نزولی شده است.

حال تحلیل گران می گویند که فضای کلان اقتصادی بیشتر به سمت افزایش نرخ بهره است و این موضوع می تواند برای طلا خبر بدی باشد. خبری بد پس از افزایش دو هفته ای امیدواری ها.

در حالی صورت جلسه ماه نوامبر روز چهارشنبه منتشر خواهد شد که هنوز هم بازارها شانس بیشتری برای افزایش نیم درصدی نرخ بهره قائل اند. اما این نکته نیز وجود دارد که شانس افزایش 75 صدم درصدی رشد نرخ بهره در هفته اخیر از زیر ده درصد اکنون به 24 درصد رسیده است. این افزایش درصد پس از سخنان اخیر برخی از مقامات فدرال رزرو رخ داده است که نسبت به پایان عملیات تهاجمی انقباضی فدرال رزرو ابراز تردید کردند.

 

منبع : اقتصاد نیوز

نظرات

captcha Refresh

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00