بازار طلا آخرین خبرها طلا و ارز پیش بینی قیمت دلار امروز یکشنبه 7 خرداد 1402
پیش بینی قیمت دلار امروز یکشنبه 7 خرداد 1402
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/03/07 - 13:38 0 نظر

گلدمگ: به عقیده معامله‌گران، قیمت دلار با ورود سلطان عمان به ایران همراه با فاندهای خبری خواهد بود. آن‌ها می‌گویند با وجود این فاندها احتمال دارد در روزهای آینده قیمت دلار دچار نوسان‌های بزرگ شود. برخی می‌گویند این نوسان کاهشی خواهد بود و برخی دیگر به افزایش آن دل بسته‌اند.

به گزارش سایت بازار طلا، بازار دلار روز شنبه با افزایش به مرز مقاومت 51 هزار و 900 تومان رسید.  قیمت دلار  با در پایان هفته گذشته با خبر سفر سلطان عمان حیثم بن طارق، مرز حمایت مهم 52 هزار و 200 تومان را از دست داده بود اما دیروز به‌واسطه خبرهای تنش مرزی ایران و طالبان، افزایشی بسته شد.

در معاملات روز شنبه معامله‌گران انتظار کاهش داشتند و با افزایش نرخ هرات، رکب خوردند. به نظر این دسته  قیمت دلار  توانایی کاهش تا حمایت 51 هزار و 200 تومان را داشت.

با افزایش نرخ  دلار هرات  به مرز 51 هزار و 900 تومان، عده‌ای از معامله‌گران معتقدند تثبیت نرخ در بالای این مرز می‌تواند گارد بازار را در صعود نگه دارد؛ اما اگر این سطح از دست برود، قیمت می‌تواند تا حمایت 51 هزار و 200 تومان کاهش پیدا کند.

به عقیده معامله‌گران،  قیمت دلار  با ورود سلطان عمان به ایران همراه با فاندهای خبری خواهد بود. آن‌ها می‌گویند با وجود این فاندها احتمال دارد در روزهای آینده  قیمت دلار  دچار نوسان‌های بزرگ شود. این دسته با اشاره به اخبار موجود در بازار که گفته می‌شد سفر حیثم بن طارق همراه با آورده‌های اقتصادی و آزادسازی منابع ارزی است، تصور می‌کنند نوسان دلار کاهشی خواهد بود. این معامله‌گران می‌گویند  قیمت دلار  بعد از خبرهای تکمیلی و از روز دوشنبه به بعد با از دست دادن کف 50 هزار و 700 تومان می‌تواند وارد دامنه 40 هزار تومان شود.

اما از نگاه افزایشی‌های بازار، نرخ دلار اگر هم با فاند خبری سفر عمان کاهش یابد در روزهای آینده این روند پایدار نخواهد بود. این دسته با اشاره خبر نشست شورای حکام و آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده در روزهای آتی معتقدند کانال‌های پایین‌تر جذابیت خرید پیدا می‌کنند. همچنین اگر  قیمت دلار  به بالای مرز 52 هزار و 200 تومان برگردد و تثبیت دهد، می‌توانیم شاهد برگشت روند باشیم.

 

منبع : اقتصادنیوز

نظرات

captcha Refresh

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00