بستن

بازار طلا دانستنیها تاریخچه گردنبند و آویز
تاریخچه گردنبند و آویز
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/09/05 - 12:41 0 نظر

گردنبندها و آویزها جزئی جدایی ناپذیر از صحنه مد امروز هستند. اینها یکی از رایج ترین جواهرات است که افراد مشهور و مردم عادی از آن استفاده می کنند. اما ، آیا می دانید گردنبندها و آویزها دارای میراث غنی هستند که چندین هزار سال قدمت دارند؟

گلدمگ: افراد زیادی این را نمی دانند ، اما تاریخچه گردنبندها و آویزها را می توان حتی در دوران ماقبل تاریخ نیز جستجو کرد. در طول سالها ، گردنبندها و آویزها از نظر طراحی و مواد استفاده شده تغییرات چشمگیری داشته اند.

 

تاریخچه گردنبند و آویز1

آغازین اولیه: در دوران باستان ، گردنبندها با استفاده از مواد آلی مانند مهره های استخوان ، دندان ، پوسته و مرجان ایجاد می شدند. بعداً ، وقتی بشریت فلزات را کشف کرد ، از آن برای ساخت گردنبند و آویز نیز استفاده شد. طراحی گردنبندها و مواد مورد استفاده از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت بوده و این تمایز تا امروز نیز ادامه دارد.


 

تاریخچه گردنبند و آویز2

قرون وسطی و رنسانس: در تمام قرون وسطی از گردنبندها و آویزها به عنوان جزئی جدایی ناپذیر از لباس استفاده می شد. در دوره رنسانس استفاده از طلا و سنگ های قیمتی برای ساخت گردنبند و آویز شروع شد. این ماده نه تنها مد روز در نظر گرفته شد ، بلکه برای نمایش وضعیت اجتماعی و مالی افراد در جامعه نیز مورد استفاده قرار گرفت.


 

تاریخچه گردنبند و آویز3

قرن نوزدهم و بیستم: این زمانی بود که جواهرات پوشش  ظاهر خود را نشان می داد و به دلیل قیمت پایین آن به یک پیشرفت فوری تبدیل می شد. گردنبندها و آویزها با استفاده از وسایل ارزان قیمت مانند شیشه ، فلز ، سنگهای قیمتی و الماس ، پلاستیک و غیره تولید انبوه آن آغاز شد و جواهرات مد بخشی از فرهنگ عامه شد و گردنبندها و آویزها به عنوان یکی از پرکاربردترین وسایل جواهرات مطرح شد.


 

تاریخچه گردنبند و آویز4

آویزهای مردانه: در حالی که گردنبندها عمدتاً با زنان ارتباط دارند ، آویزها به طور یکسان در بین خانم ها و آقایان محبوب بوده اند. این به وضوح در صحنه موسیقی هیپ هاپ در اواخر قرن 20 مشهود بود ، زمانی که زنجیرهای آویز به طور گسترده ای در میان مردان محبوب شده بودند. حتی امروزه نیز مردان زیادی وجود دارند که ترجیح می دهند زنجیر با آویز بپوشند. افراد وابسته به تشکل های مذهبی را نیز می توان دید که طیف گسترده ای از زنجیر و آویز بر تن دارند.


 

تاریخچه گردنبند و آویز5

تنوع منطقه ای: گردنبندها و آویزها در جوامع اروپایی و آمریکایی عمدتا با استفاده از طلا ، الماس و مروارید ساخته می شدند. در آفریقا ، آسیای میانه و مناطق خاورمیانه ، گردنبند و آویز با استفاده از مهره های نقره ، کهربا و مرجان ساخته می شد. ، در ایران از جواهرات هم به عنوان لوازم جانبی مد استفاده می شود و هم به عنوان سرمایه گذاری برای نیازهای آینده استفاده می شود.


 

تاریخچه گردنبند و آویز6

دفعه بعدی که گردنبند یا آویز می پوشید ، به یاد داشته باشید که شما فقط پوشش مد نمی کنید ، بلکه یک قطعه مهم از تاریخ را با خود حمل می کنید. این به شما کمک می کند تا جواهرات را بهتر بفهمید و آنها را با احترام و تحسین بپوشید. گردنبندها و آویزها یکی از قسمتهای مهم بشریت بوده و از جمله موارد کلیدی هستند که ما را تعیین می کنند.

نظرات

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00