بنر هدر دسکتاپ

استعلام انگ طلا

جهت استعلام لطفاً شماره پاکت (اتحادیه یا کارگاهی) را وارد نمایید

منبع : Reygiri.com

انگ طلا چیست؟

میزان خلوص هر قطعه طلا با مقیاس عیار سنجیده می شود. عددی که روی هر شمش طلای آب شده حک می شود اصطلاحا انگ نامیده می شود. این عدد میزان عیار و همچنین تاریخ سنجش عیار را مشخص می کند. با استعلام این عدد شما می توانید از میزان دقیق عیار طلا، زمان دقیق آزمایش و همچنین نام آزمایشگاه مورد نظر با خبر شوید.

انگ طلا

در کشورهای شرقی و آسیایی به علت دید سرمایه گزاری که به طلا دارند, عیارهای بالا مورد استقبال بیشتری قرار میگیرند, و در کشورهای اروپایی به دلیل قیمت پایین تر معمولا طلا با عیار پایینتر طرفداران بیشتری دارد.

جالب است که بدانید طلا با عیار بالاتر, مقاومت بیشتری نسبت به گرما و رطوبت دارد و در مناطق شرجی و گرمسیر, بیشتر مورد توجه قرار دارند. در ایران طلا 18 عیار عمومیت دارد که 75 درصد آن از طلا, و 25 درصد آن از فلزات دیگر است. طلاهایی با عیار کمتر از 18 در ایران ممنوع بوده و صرفا برای صادرات مجوز دارند.

ری گیری طلا چیست؟

زمانی که طلاجات شما کهنه می‌شوند و یا به هر دلیلی آن ها را می‌فروشید، طلافروش، این طلاها را ذوب می‌کند و به صورت قطعات کوچکتر شمش مانند درمی‌آورد. بعد از ذوب، عیار این طلاها به طور دقیق معلوم نیست و تشخیص آن کار بسیار دشواری است. در این مواقع شمش طلا آب‌شده را به آزمایشگاه‌های مشخصی می برند و عیار آن را مورد سنجش قرار می دهند که به این عمل ری گیری گفته می شود. در واقع به عیار سنجی قطعات آب‌شده توسط آزمایشگاه‌های معتبر زیر نظر اتحادیه ری‌گیری می‌گویند.

استعلام انگ طلا

شما می توانید کد حک شده بر روی طلای آبشده خود را در بخش استعلام انگ طلا وارد کرده و از مشخصات دقیق طلای خود نظیر عیار دقیق طلا، تاریخ دقیق سنجش طلا و همچنین آزمایشگاهی که طلا در آن عیارسنجی شده با خبر شوید.

مشاهده بیشتر

نظرات

captcha Refresh
علی قنبری
۱۴۰۱/۱۲/۲۳۰۰
پاسخوزن شمش را مشخص نمیکند

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00