استعلام انگ طلا

جهت استعلام لطفاً شماره پاکت (اتحادیه یا کارگاهی) را وارد نمایید

منبع : Reygiri.com

انگ طلا چیست؟

میزان خلوص هر قطعه طلا با مقیاس عیار سنجیده می شود. عددی که روی هر شمش طلای آب شده حک می شود اصطلاحا انگ نامیده می شود. این عدد میزان عیار و همچنین تاریخ سنجش عیار را مشخص می کند. با استعلام این عدد شما می توانید از میزان دقیق عیار طلا، زمان دقیق آزمایش و همچنین نام آزمایشگاه مورد نظر با خبر شوید.

انگ طلا

در کشورهای شرقی و آسیایی به علت دید سرمایه گزاری که به طلا دارند, عیارهای بالا مورد استقبال بیشتری قرار میگیرند, و در کشورهای اروپایی به دلیل قیمت پایین تر معمولا طلا با عیار پایینتر طرفداران بیشتری دارد.

جالب است که بدانید طلا با عیار بالاتر, مقاومت بیشتری نسبت به گرما و رطوبت دارد و در مناطق شرجی و گرمسیر, بیشتر مورد توجه قرار دارند. در ایران طلا 18 عیار عمومیت دارد که 75 درصد آن از طلا, و 25 درصد آن از فلزات دیگر است. طلاهایی با عیار کمتر از 18 در ایران ممنوع بوده و صرفا برای صادرات مجوز دارند.

ری گیری طلا چیست؟

زمانی که طلاجات شما کهنه می‌شوند و یا به هر دلیلی آن ها را می‌فروشید، طلافروش، این طلاها را ذوب می‌کند و به صورت قطعات کوچکتر شمش مانند درمی‌آورد. بعد از ذوب، عیار این طلاها به طور دقیق معلوم نیست و تشخیص آن کار بسیار دشواری است. در این مواقع شمش طلا آب‌شده را به آزمایشگاه‌های مشخصی می برند و عیار آن را مورد سنجش قرار می دهند که به این عمل ری گیری گفته می شود. در واقع به عیار سنجی قطعات آب‌شده توسط آزمایشگاه‌های معتبر زیر نظر اتحادیه ری‌گیری می‌گویند.

استعلام انگ طلا

شما می توانید کد حک شده بر روی طلای آب شده خود را در بخش استعلام انگ طلا وارد کرده و از مشخصات دقیق طلای خود نظیر عیار دقیق طلا، تاریخ دقیق سنجش طلا و همچنین آزمایشگاهی که طلا در آن عیارسنجی شده با خبر شوید.

مشاهده بیشتر

نظرات

captcha Refresh
sjd
۱۴۰۲/۰۸/۳۰۰۰
پاسخاین کد اگه روی یه شمش معتبر حک شده باشه آیا نمیشه بصورت تقلبی روی یه شمش دیگه ای که اصلا برای ری گیری نرفته از طرف شخصی که آب کرده حک بشه؟ اونوقت با وارد کردن این کد طلای آبشده رد معتبر نشون میده دیگه
پشتیبانی
۱۴۰۲/۰۸/۳۰۰۰

با سلام و عرض ادب

بله چنین امکانی وجود داره. باید توجه داشته باشید که طلا رو از جای معتبر خریداری کنید که در صورت هر گونه مشکل فروشنده مسئولیت داشته باشه و حتما فاکتور معتبر دریافت کنید

جعفری
۱۴۰۲/۰۸/۱۷۰۰
پاسخسلام من طلای آب شده خریدم وقتی کد شش رقمی تو یایت ریگیری .کام میزنم میگه پاکت مورد نظر یافت نشد ولی وقتی با آرشیو سرچ میکنم (تیک کنار کادر عدد) داخل سایت سابقه را میاره
پشتیبانی
۱۴۰۲/۰۸/۱۷۰۰

سلام وقت بخیر

بعضی از شمش های طلایی که زمان بیشتری از ری گیری اون ها در آزمایشگاه گذشته داخل آرشیو میرن

سام نظری
۱۴۰۲/۰۸/۱۳۰۰
پاسخمنظور از اصطلاح پاکت چیه؟
پشتیبانی
۱۴۰۲/۰۸/۱۴۰۰

سلام وقت بخیر

در فرایند آب کردن طلای شکسته بخش کوچکی از طلا بعد از مشخص شدن کد انگ داخل پاکتی گذاشته میشه که تمام مشخصات طلا و مالک آن در این پاکت قرار می گیرد. بعد از ری گیری و مشخص شدن عیار این پاکت به مالک طلا عودت داده می شود

محمد حسینی
۱۴۰۲/۰۸/۰۲۰۰
پاسخسلام ادرستون کجاس؟
پشتیبانی
۱۴۰۲/۰۸/۰۲۰۰

سلام
آدرس و لوکیشن در صفحه تماس با ما موجوده

آدرس دفتر: خیابان وحدت اسلامی، خیابان بهشت، خیابان انصاری، کوچه خدادادی، نبش بن بست اول، پلاک 3 واحد 2

b.d
۱۴۰۲/۰۷/۱۰۰۰
پاسخسلام
چرا وزن طلا رو موقع استعلام نشون نمیده؟
پشتیبانی
۱۴۰۲/۰۷/۱۰۰۰

سلام وقت بخیر

وزن رو نمیشه در استعلام دید چون یک کد انگ ممکنه در آزمایشگاه های مختلف استفاده بشه

b.d
۱۴۰۲/۰۷/۱۰۰۰
پاسخسلام
ممکنه یه کدی که روی طلا حک شده و مربوط به یک آزمایشگاه باشه روی طلای دیگر و همون آزمایشگاه حک شده باشد؟
پشتیبانی
۱۴۰۲/۰۷/۱۰۰۰

سلام وقت بخیر

همون آزمایشگاه خیر ولی یک کد ممکنه در دو آزمایشگاه مختلف استفاده بشه

رضا شمس قهفرخی
۱۴۰۲/۰۷/۰۶۰۰
پاسخسلام،این قیمت طلای آبشده به گرمه یا اونس.یه توضیحی بدین لطفا
پشتیبانی
۱۴۰۲/۰۷/۰۸۰۰

سلام وقت بخیر

کلیه قیمت های سایت بازار طلا بر مبنای قیمت هر گرم طلای 18 عیار می باشد

حسینی
۱۴۰۲/۰۷/۰۲۰۰
پاسخسلام وقت بخیر ، روی طلای خریداری شده ما شماره 750 ثبت شده ولی در این جا عیار طلا رو 746 نشون میده، چه مشکلی وجود داره؟
پشتیبانی
۱۴۰۲/۰۷/۰۳۰۰

سلام وقت بخیر
استعلام انگ طلا رو باید از اتحادیه شهر خودتون انجام بدید. اگر تهران هستید و طلایی که خریداری کردید هم برای تهران باشه باید نام آزمایشگاه رو مطابقت بدید. اگر همون نام هستش و عیار متفاوته باید به طلافروشی که خریداری کردید مراجعه کنید و این مورد رو پیگیری کنید.

مهتاب
۱۴۰۲/۰۶/۳۱۰۰
پاسخسلام اگه تو استعلام شماره پاکت نوشته شود پاکت قدیمی و عیار776 هست، اینکه نوشته شده پاکت قدیمی است، مشکلی برای خرید و فروش این طلای اب شده ایجاد نمیکند؟
پشتیبانی
۱۴۰۲/۰۷/۰۱۰۰

سلام وقت بخیر
خیر مشکلی برای خرید و فروش وجود نداره

همت
۱۴۰۲/۰۶/۲۴۰۰
پاسخسلام انگ طلا تا چ مدت توی سامانه طلا میمونه
پشتیبانی
۱۴۰۲/۰۶/۲۶۰۰

کد انگ از سامانه حذف نمیشه

رئوف رعنایی نسب
۱۴۰۲/۰۶/۱۰۰۰
پاسخ

سلام.قیمت طلای آب شده چطور حساب میشود؟؟ برابر با نرخ تابلو یا کمتر یا بیشتر ؟ قصد خرید آب شده دارم. ممنون 

پشتیبانی
۱۴۰۲/۰۶/۱۱۰۰

سلام

قیمتی که اتحادیه صادر میکنه بعلاوه حدود 2 درصد سود ما

محمد مهدی اثباتی
۱۴۰۲/۰۶/۰۹۰۰
پاسخسلام . اگر کسی یک کد معتبر رو روی یک قطعه تقلبی حک کنه چی ؟ ما اون کد رو سرچ میکنیم و اسم و عیار و آزمایشگاه رو میاره برامون ولی خب چطور باید بفهمیم این کد معتبر روی یک قطعه تقلبی حک نشده ؟!؟
پشتیبانی
۱۴۰۲/۰۶/۰۹۰۰

سلام خدمت شما

طلایی که شما از ما میخرید بابتش فاکتور معتبر دریافت میکنید و این فاکتور دارای مهر و امضا و کد پیگیری یکتاست و همچنین ما از تمام طلاهای تحویل داده شده عکس میگیریم و در سیستم ثبت میکنیم و مسئولیت تمام طلاهایی که از ما خرید میکنید با ماست.

به خاطر همین تاکید داریم که از جایی طلا را تهیه کنید که اولا مجوز داشته باشند و دوما مثل ما فاکتور رسمی با تمام جزئیات طلای آبشده که شامل کد انگ طلا و نام آزمایشگاه و عیار طلا و قیمت هر گرم طلا در زمان خرید ثبت شده باشد.

طلای آب شده را از جایی که تهیه میکنید باید فاکتوری به شما بدهند که تمام این جزئیات داخل اون ثبت شده باشد.

مثل این فاکتور که ما تقدیم مشتریانمون میکنیم و مسئولیت طلایی که تحویل میدهیم با ماست

نمونه فاکتور خرید طلای آب شده از سایت بازار طلا

ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۰۴۰۰
پاسخباسلام ، عیار خریداری شده 746 و 750 و همچنین تاریخ خرید 2/5/17 با وزن 174/14 گرم در فاکتور ذکر شده ولی در سایت ریگیری عیار 737 و 742 و تاریخ 1393 و1389 نشان می‌دهد!!
سوال اینکه چرا با نوشته های فاکتور فرق دارد ؟؟ آیا مشکلی در کار است؟؟
پشتیبانی
۱۴۰۲/۰۶/۰۵۰۰

سلام وقت بخیر
باید توجه داشته باشید ری گیری رو از اتحادیه شهر خودتون انجام بدید. ضمن اینکه باید نام آزمایشگاه در فاکتور قید شده باشه چون ممکنه یک کد انگ برای چند آزمایشگاه مختلف باشه. قابل ذکر هستش تاریخی که در ری گیری اعلام میشه تاریخ خرید نیست و تاریخ عیارسنجی آزمایشگاه هست

علی ایزدپناهی
۱۴۰۲/۰۵/۳۰۰۱
پاسخسلام من یه شمش 40گرم خریدم که عیارش رو زده بود 747 به وزنه 40/300گرم که موقع حساب کردن زد 4/140 عیار 750 میخوام بدونم درست حساب کرن باهام یا کلاه رفت سرم؟ممنون
پشتیبانی
۱۴۰۲/۰۵/۳۱۰۰

سلام وقت بخیر
درست حساب کردن و مشکلی نداره

سعید تفنگساز
۱۴۰۲/۰۵/۱۴۰۰
پاسخآیاامکان این هست که یک کد معتبر راروی بدل بزنند
پشتیبانی
۱۴۰۲/۰۵/۱۵۰۰

مسئولیت کد انگ ثبت شده روی طلا با آزمایشگاه مربوطه هستش و این اتفاق به دلیل از بین رفتن اعتبار آزمایشگاه هیچ وقت پیش نمیاد

محمد مهدی اثباتی
۱۴۰۲/۰۶/۰۹۰۰
کاملا درست میگید سوال منم هست . پاسخ پشتیبان هم درست نیست . آزمایشگاه این وسط مسیول نیست . یک شخصی اومده این کد معتبر که قبلا برای یک طلای دیگه تولید شده رو روی طلای تقلبی خودش حک کرده . این رو چطور باید مطمین شیم ؟!؟
پشتیبانی
۱۴۰۲/۰۶/۰۹۰۰

سلام خدمت شما

طلایی که شما از ما میخرید بابتش فاکتور معتبر دریافت میکنید و این فاکتور دارای مهر و امضا و کد پیگیری یکتاست و همچنین ما از تمام طلاهای تحویل داده شده عکس میگیریم و در سیستم ثبت میکنیم و مسئولیت تمام طلاهایی که از ما خرید میکنید با ماست.

به خاطر همین تاکید داریم که از جایی طلا را تهیه کنید که اولا مجوز داشته باشند و دوما مثل ما فاکتور رسمی با تمام جزئیات طلای آبشده که شامل کد انگ طلا و نام آزمایشگاه و عیار طلا و قیمت هر گرم طلا در زمان خرید ثبت شده باشد.

طلای آب شده را از جایی که تهیه میکنید باید فاکتوری به شما بدهند که تمام این جزئیات داخل اون ثبت شده باشد.

مثل این فاکتور که ما تقدیم مشتریانمون میکنیم و مسئولیت طلایی که تحویل میدهیم با ماست

نمونه فاکتور خرید طلای آب شده از سایت بازار طلا

امیرحسینی
۱۴۰۲/۰۶/۱۱۰۰
چرا به سوال یه جواب دیگه میدین؟ الان شما با فاکتور و جزئیات کامل به یکی فروختین. اون شخص کد انگی که شما دادین رو روی طلای تقلبی خودش میزنه و مثلا به یکی میفروشه و دست به دست میشه. اونو از کجا باید متوجه شد؟
پشتیبانی
۱۴۰۲/۰۶/۱۱۰۰

به سوال جواب دیگری ندادیم.

جواب دادیم که طلا رو از هر جایی نخرید، چون اگر طلای قلابی بخرید و فاکتور رسمی نداشته باشید، دستتون به جایی بند نیست و خودتون متضرر می شوید و امکان اینکه کد تقلبی روی طلا بزنند هست.

راه هایی برای تشخیص طلای تقلبی یا عیار پایین هست، طلا رو از طریق محک زدن میشه تشخیص داد که عیارش درسته یا نه، همچنین از طریق دستگاه های تعیین عیاری که معمولا کسانی که تو کار فروش طلای آب شده هستند دارند و عیار دقیق طلا رو نشون میده

سوال دیگری بود درخدمتم...

حمید رضا
۱۴۰۲/۰۵/۰۹۰۰
پاسخسلام
چرا یک شماره با چند نام ریگیری و عیار وجود دارد؟
آیا احتمال تقلبی بودن هست؟
پشتیبانی
۱۴۰۲/۰۵/۱۰۰۰

سلام وقت بخیر
هر آزمایشگاه یک کد انگ رو فقط یکبار ارائه میده در حالی که ممکنه این کد توسط چند آزمایشگاه مختلف ارائه بشه. برای اطمینان کامل باید نام آزمایشگاه خودتون رو چک کنید تا درست باشه. تقلبی هم اتفاق نمی افته و طبیعیه یک کد رو چند آزمایشگاه ارائه بدن

شاطری
۱۴۰۲/۰۵/۰۶۰۰
پاسخعیار رو چرا مشخص نکرده؟
پشتیبانی
۱۴۰۲/۰۵/۰۷۰۰

سلام وقت بخیر
مشکلی در نمایش عیار وجود نداره و نمایش داده میشه

مهدی رضایی
۱۴۰۲/۰۴/۰۷۰۰
پاسخخوب
علی قنبری
۱۴۰۱/۱۲/۲۳۰۰
پاسخوزن شمش را مشخص نمیکند

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00