خرید طلای آب شده با مجوز و فاکتور رسمی + راهنمای خرید آنلاین

خرید طلای آب شده با مجوز رسمی و فاکتور معتبر

برای خرید طلای آب شده وارد سامانه شوید

مزایای خرید طلای آب شده از سایت بازار طلا

سهولت و سرعت در خرید

شما می توانید در سریع ترین زمان ممکن و همچنین به ساده ترین روش، خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهید

پس انداز طلا با کمترین مبلغ

برای پس انداز طلا می توانید در هر روز با کمترین مبلغ از 100 هزار تومان تا 100 میلیون تومان طلا خریداری کنید

خرید شفاف با بهترین قیمت

در سایت بازار طلا قیمت طلای 18 عیار به صورت لحظه ای درج شده و خرید بر اساس قیمت لحظه ای طلا انجام می شود

حفظ ارزش دارایی

با خرید طلای آب شده می توانید ارزش دارایی خود را در بلند مدت به راحتی حفظ کنید

راهنمای خرید طلای آب شده

در این ویدوئو شما می توانید آموزش خرید و فروش طلای آب شده و شارژ کیف پول را مشاهده کنید

خرید طلای آب شده با مجوز و فاکتور رسمی + راهنمای خرید آنلاین

مراحل خرید

 • شارژ کیف پول
 • مشاهده قیمت لحظه ای مظنه طلا
 • ثبت معاملات خرید و فروش طلای آب شده
 • مشاهده جزئیات خرید و فروش

یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در ایران خرید طلای آب شده می باشد. اولین سوالی که در ذهن ما ایجاد می شود این است که طلای آب شده از کجا بخریم. در این مطلب سعی داریم توضیحات کاملی در خصوص نحوه روش خرید و همچنین مزیت های خرید طلای آب شده آنلاین نسبت به سایر مصنوعات طلا ارائه دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای خرید طلای آب شده از سایت بازار طلا

در حال حاضر برای خرید می توانید در پروفایل کاربری خود بر روی بخش خرید و فروش طلای آب شده کلیک کرده و خرید خود را انجام دهید . مراحل خرید طلای آبشده به شرح زیر می باشد.

1.شارژ کیف پول

 در این مرحله بایستی کیف پول خود را به میزان مدنظر جهت خرید، شارژ کنید. بلافاصله بعد از شارژ کیف پول امکان خرید و فروش فعال خواهد شد. توجه داشته باشید معاملات طلا صرفا در ساعات مشخص شده انجام خواهد شد. برای هماهنگی بیشتر با شماره های 02155570659 و 02133383996 و 09981229987 تماس حاصل نمایید.

2. ثبت معاملات

برای این منظور بایستی مبلغ مدنظر جهت خرید و یا مقدار گرم طلای مورد نیاز خود را در کادر "خرید طلای آب شده" وارد نمایید. همچنین می توانید در پایین صفحه، کلیه تراکنش های مربوط به شارژ کیف پول و خرید و فروش طلای آب شده را مشاهده کنید. توجه داشته باشید حداقل میزان سرمایه طلا جهت دریافت فیزیکی شمش با کد انگ طلا، 40 گرم می باشد. چنانچه مایل به دریافت فیزیکی طلا زیر 40 گرم هستید می توانید طلای خود را به صورت طلای شکسته یا دست دوم دریافت کنید. توجه داشته باشید در این حالت چون تهیه طلای شکسته یا دست دوم از بازار شامل 3 درصد اجرت می باشد این مبلغ از خریدار طلا دریافت می شود. همچنین می توانید درخواست دریافت وجه موجود در کیف پول را نیز ثبت کنید و مبلغ در اولین سیکل پایا در همان روز و یا نهایتا تا 24 ساعت به حساب معرفی شده توسط کاربر واریز خواهد شد.

مهم ترین نکات در خرید و فروش طلای آب شده

 • قیمت خرید طلا توسط کاربر و همچنین قیمت فروش طلا در بالای صفحه به صورت کاملا شفاف مشخص خواهد شد.
 • ساعت معاملات سامانه بازار طلا در روزهای کاری از ساعت 11 تا 19 می باشد.
 • کلیه معاملات خرید و فروش طلای آب شده بدون احتساب مالیات و اجرت خواهد بود.
 • تحویل شمش طلای آب شده فقط به صورت حضوری و با دریافت کارت ملی انجام خواهد شد.
 • خرید و فروش طلای آب شده به صورت اینترنتی تا سقف 100 میلیون تومان امکان پذیر می باشد. برای مبالغ بیشتر با پشتیبانی سایت تماس حاصل نمایید. 

 

طلای آبشده چیست؟

اصطلاح طلای آبشده در ایران به شمش های کوچک طلا که در ابعاد مختلف در بازار وجود دارد گفته می شود. این شمش ها از آب کردن طلاهای شکسته و متفرقه توسط آزمایشگاه های معتبر طلا ساخته می شود. در مرحله بعدی شمش طلا عیارسنجی می شود و پس از آن یک عدد مشخص به نام "کد انگ طلا" روی آن حک می شود. شما می توانید با استعلام انگ طلا از اصل یا تقلبی بودن طلا و همچنین عیار دقیق آن مطلع شوید.

طلای آب شده در بازار به چه شکلی موجود است؟

طلای آب شده به شکل های مختلف در بازار یافت می شود. شمش های وارداتی گران ترین نوع طلای آب شده در بازار می باشد. این نوع شمش ها معمولا از کشور سوئیس وارد ایران شده و عیار آن ها در حدود 24 (995) می باشد. با توجه به نوع ساخت و همچنین بسته بندی شکیل این شمش ها، درصد بالایی به عنوان اجرت دریافت می شود. سایر شمش های موجود در بازار به صورت تکه های آب شده در اشکال مختلف داد و ستد می شود.

عیار طلای آب شده

کلیه معاملات طلای آب شده در بازار بر مبنای طلای 18 عیار 750 می باشد. شمش های ساخته شده بعد از برش خوردن به آزمایشگاه فرستاده شده و عیارسنجی می شوند. در این بین شمش ها با عیارهای مخنلف مشخص می شوند. مقدار عیار بین 999 تا معمولا 735 می باشد. توجه داشته باشید چنانچه عیار شمش طلا کمتر و یا بیشتر از 750 باشد توسط فروشنده معادل سازی شده و خریدار معادل طلای 750 را تحویل می گیرد. برای مثال اگر شما 100 گرم طلای 750 خریداری کردید و فروشنده با توجه به موجودی قصد دارد به شما شمشی با عیار 745 تحویل دهد باید معادل آن را محاسبه کرده و شمشی با وزن 100 گرم و 671 سوت تحویل دهد. در واقع معادل وزنی 100 گرم طلا با عیار 750 در عیار 745 برابر با 100 گرم و 671 سوت می باشد. فرمول معادل سازی وزن طلای آب شده به عیار 750 به شرح زیر می باشد:

وزن طلا بر مبنای عیار 750  =  750  ÷  (  عیار شمش طلا  ×  وزن طلا  )

مثال:    99/330 گرم  =  750  ÷  (  745  ×  100  )

کد انگ طلا چیست؟

بعد از آب کردن طلای شکسته و ساخت شمش طلا توسط طلاساز مقدار کمی از شمش ساخته شده به آزمایشگاه عیارسنجی ارسال شده و مورد آزمایش قرار می گیرد. بعد از اتمام آزمایش روی هر شمش طلا یک کد حک می شود که اصطلاحا "کد انگ" نامیده می شود. بر اساس این کد می توان عیار طلا را به صورت دقیق استعلام گرفت. باید توجه داشت استعلام عیار طلا حتما توسط اتحادیه شهری که آزمایشگاه در آن قرار دارد گرفته شود چون ممکن است یک کد انگ در آزمایشگاه های مختلف استفاده شود.

تفاوت طلای آب شده و طلای ساخته شده

کلیه مصنوعات طلای موجود در بازار از طلای خام ساخته می شود. با توجه به فرایند ساخت در کارگاه های طلاسازی مقدار اجرت متغیر روی هر کدام از قطعات طلا محاسبه می شود در حالی که طلای آب شده از آب کردن طلاهای شکسته و دست دوم ساخته می شود و شامل اجرت نمی باشد.

خرید طلای آب شده بهتر است یا طلای ساخته شده و سکه؟

باید توجه داشت که فروش طلا در هر صورت برای فروشنده سود خواهد داشت. با توجه به اینکه طلای آب شده و یا طلای شکسته دارای اجرت ساخت نیستند در نتیجه برای خرید آن نسبت به طلای نو نیاز به هزینه کمتری دارید. نکته بعدی توجه به 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده است که در خرید طلای دست دوم شما باید این مبلغ را نیز پرداخت کنید در حالی که در خرید طلای آبشده صرفا سود فروشنده را پرداخت می کنید ونیازی به پرداخت مبلغ اضافی بابت مالیات نیست. از طرف دیگر سکه معمولا در بازار دارای حباب بوده که در هنگام فروش روی قیمت آن تاثیر دارد. همچنین تاریخ ساخت سکه و بانکی و غیربانکی بودن آن نیز تاثیر زیادی روی قیمت آن دارد. به همین دلیل اگر قصد سرمایه گذاری روی طلا را دارید، خرید طلای آبشده منطقی ترین گزینه است و در هنگام فروش ضرر کمتری دارد.

معایب و مزایای خرید طلای آب شده

مزایا

 • سهولت در خرید و فروش
 • نقدشوندگی سریع در لحظه
 • حفظ ارزش پول در بلند مدت
 • پس اندازه طلا با کمترین مبلغ
 • عدم پرداخت مالیات و اجرت
 • امنیت بالای موجودی طلا نزد سایت بازار طلا
 • حمل و نقل آسان طلای آب شده
 • نگهداری رایگان موجودی طلای کاربران نزد سایت بازار طلا

معایب

 • احتمال تقلبی بودن طلای خریداری شده در صورت خرید از فروشندگان نامعتبر
 • احتمال استفاده از کد انگ معتبر روی شمش های تقلبی در صورت خرید از فروشندگان نا معتبر
 • احتمال وجود سایر فلزات با مقادیر بالا در شمش طلا در صورت خرید از فروشندگان نامعتبر 

 همکاری با سایت بازار طلا در فروش طلای آب شده

جدیدترین قابلیت سایت بازار طلا در بخش خرید و فروش طلای آب شده امکان همکاری در فروش و همچنین بازاریابی برای فروش طلای آب شده می باشد. به کمک این ویژگی تمامی کاربران می توانند در سود فروش طلا شریک باشند. راه های شراکت در سود فروش سایت بازار طلا به شرح زیر می باشد.

ارسال کد بازاریابی برای دوستان

در این حالت شما می توانید کد بازاریابی خود را برای سایر دوستانتان ارسال کرده تا در هنگام ثبت نام کد شما را وارد کرده و بعد از هر خرید توسط آنها مبلغ پورسانت به حساب کیف پول شما واریز خواهد شد.

ارسال لینک بازاریابی برای دوستان

شما می توانید علاوه بر ارسال کد بازاریابی، از طریق لینک بازاریابی نیز سایت بازار طلا را به دوستان خود معرفی کرده و پورسانت دریافت کنید. در این روش شما لینک بازاریابی را در اختیار دوستانتان گذاشته و بعد از ورود به لینک و ثبت نام در سایت با هر خرید آنها پورسانت خود را دریافت می کنید.

روش های ارسال لینک بازاریابی

ارسال لینک بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی

شما می توانید لینک بازاریابی را از طریق شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی برای دوستانتان ارسال کنید. به این صورت لینک بازاریابی را کپی کرده و به صورت پیام برای دوستان خود ارسال می کنید.

ارسال لینک بازاریابی از طریق پیامک

شما می توانید لینک بازاریابی را از طریق پیامک نیز ارسال کنید. در این روش هم مشابه روش قبل لینک را کپی کرده و در پیامک برای دوستانتان ارسال می کنید.

اشتراک گذاری لینک بازاریابی در استوری یا استاتوس شبکه های اجتماعی

یکی از بهترین روش های ارسال لینک بازاریابی برای دیگران قرار دادن لینک در استوری و یا استاتوس شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام، واتس اپ، روبیکا، بله و ... می باشد. در این حالت شما می توانید لینک بازاریابی خود را در استوری و یا استاتوس شبکه اجتماعی خود قرار داده و در صورتی که دنبال کننده های زیادی داشته باشید سود خوبی از همکاری با سایت بازار طلا کسب کنید.

قوانین و مقررات سامانه خرید و فروش طلای آب شده

 

قوانین عمومی

 • کلیه طلاهای خریداری شده توسط مشتریان تا زمان تحویل نزد بازار طلا به امانت محفوظ می باشد.
 • کلیه تراکنش های خرید و فروش توسط مشتری و با علم به نوسانات حوزه طلا انجام شده و سایت بازار طلا مسئولیتی در خصوص سود و زیان مشتریان گرامی ندارد.
 • کاربران گرامی موظفند در هنگام ثبت نام کلیه مشخصات خود را به صورت دقیق وارد نمایند. مسئولیت هر گونه اشتباه در ورود اطلاعات به عهده مشتری می باشد.
 • هر کاربر با هر مشخصات و شماره موبایل می تواند فقط یک حساب کاربری ایجاد نماید.
 • کاربران گرامی موظفند در حفظ اطلاعات حریم شخصی خود دقت لازم را انجام دهند. مسئولیت قراردادن اطلاعات کاربر در اختیار دیگران به عهده ی خود کاربر می باشد. کلیه اطلاعات شخصی مشتریان نظیر شماره موبایل، کدملی، تصویر کارت ملی و سایر موارد نزد سامانه بازار طلا محفوظ بوده و سایت بازار طلا موظف به حفظ حریم شخصی کاربران می باشد.
 • در صورت فوت یا مفقودی صاحب حساب کاربری، سایت بازار طلا نسبت به مسدودی حساب کاربری اقدام کرده  و پس از طی مراحل قانونی، موجودی طلایی یا نقدی حساب مسدود شده به وارث یا قیم وی مرجوع می شود.
 • ثبت نام در سایت بازار طلا به منزله پذیرفتن کلیه قوانین سایت می باشد.
 

قوانین شارژ کیف پول

 • کلیه واحدهای شارژ کیف پول در سایت بازار طلا به تومان می باشد.
 • با توجه به محدودیت تراکنش ها از سمت بانک مرکزی، کاربران گرامی می توانند روزانه تا سقف 100 میلیون تومان به صورت آنلاین کیف پول خود را شارژ کنند.
 • کاربران گرامی که مایلند کیف پول خود را با مبالغ بیشتر از 100 میلیون تومان شارژ کنند می توانند از طریق هماهنگی با پشتیبانی سایت پیش فاکتور دریافت کرده و مبلغ را از طریق بانک واریز نمایند.
 

قوانین خرید طلا

 • کاربران گرامی می توانند روزانه و با هر مبلغی از شارژ کیف پول خود طلا خریداری کنند.
 • ساعات معاملات همه روزه (به غیر از ایام تعطیل) از ساعت 11 تا 19 می باشد.
 • جزئیات تمامی تراکنش ها به همراه کد پیگیری در پایین صفحه پروفایل قابل مشاهده است.
 • کاربر می تواند پس از خرید طلای آب شده و در هنگام تحویل فاکتور معتبر خود را دریافت کند.
 • مسئولیت کلیه فرایند های خرید بر عهده مشتری بوده و سایت بازار طلا هیچ گونه مسئولیتی در قبال فعالیت های کاربران ندارد.
 

قوانین فروش طلا

 • کاربران گرامی می توانند هر مقدار از موجودی طلایی خود را در روز به فروش برسانند.
 • ساعات معاملات همه روزه (به غیر از ایام تعطیل) از ساعت 11 تا 19 می باشد.
 

قوانین برداشت وجه

 • کاربران سایت بازار طلا می توانند درخواست برداشت هر مقدار از موجودی کیف پول خود را در روز ثبت کنند.
 • کلیه درخواست های برداشت وجه که قبل از ساعت 16 ثبت شوند در همان روز کاری ترتیب اثر داده خواهند شد. درخواست های بعد از ساعت 16 به روز کاری بعد موکول می شوند.
 • مبالغ درخواستی در اولین سیکل پایا در همان روز و یا نهایتا تا 24 ساعت به حساب مشتریان واریز خواهد شد.
 

قوانین دریافت طلا

 • برای دریافت شمش طلای آب شده، موجودی طلایی کاربر باید حداقل 40 گرم باشد
 • در صورتی که کاربر مایل به دریافت موجودی طلایی زیر 40 گرم باشد می تواند درخواست خود را ثبت کرده و به صورت طلای شکسته دریافت کند. با توجه به هزینه تهیه طلای شکسته، در این حالت کاربر می بایست 3 درصد اجرت نیز پرداخت کند. در غیر اینصورت کل موجودی طلایی مشتری نزد سایت بازار طلا به امانت باقی خواهد ماند.
 • پس از ثبت درخواست، کاربر می تواند به صورت تلفنی با پشتیبانی سایت هماهنگی لازم را انجام داده و به آدرس دفتر بازار طلا مراجعه کند و طلای خود را همراه با کد انگ و فاکتور معتبر به صورت فیزیکی تحویل بگیرد.
 • تحویل فیزیکی طلا فقط در دفتر تهران انجام می شود.
 • کاربران گرامی سایر استان ها می توانند برای دریافت طلا نماینده خود در استان تهران را جهت تحویل معرفی کنند.
 • تحویل گیرنده طلا باید به همراه کارت ملی به دفتر بازار طلا مراجعه کند.

سوالات متداول جهت خرید طلای آب شده

 

آیا در هنگام خرید طلا فاکتور صادر می شود؟

بله. در سایت بازار طلا برای کمترین میزان خرید نیز به صورت آنلاین فاکتور صادر می شود. توجه داشته باشید در هنگام تحویل فیزیکی طلا فاکتور چاپی نیز در اختیار خریدار قرار می گیرد

 

آیا خرید و فروش طلای آب شده در سایت بازار طلا محدودیت دارد؟

شما می توانید از 100 هزار تومان تا 100 میلیون تومان در روز خرید و فروش انجام دهید

 

آیا فرایند خرید و فروش طلای آب شده در سایت بازار طلا از نظر شرعی بررسی شده است؟

با توجه به اینکه کلیه خرید و فروش های طلا در سایت به صورت فیزیکی انجام شده و هیچ معامله صوری اتفاق نمی افتد در نتیجه طبق استفتاء از مراجع تقلید، این فرایند کامل شرعی است.

 

آیا می توان بیشتر از 100 میلیون تومان طلای آب شده خرید؟

بله. شما می توانید برای خریدهای بیشتر از 100 میلیون تومان با پشتیبانی سایت به شماره های 02155570659 و 02133383996 و 09981229987 تماس بگیرید

 

آیا دریافت فیزیکی طلای آب شده محدودیت دارد؟

بله. شما بایستی حداقل 40 گرم پس انداز طلا داشته باشید و به صورت فیزیکی دریافت کنید

 

چگونه طلای آب شده کمتر از 40 گرم را به صورت فیزیکی دریافت کنم؟

اگر مایل به دریافت طلا همراه با کد انگ طلا هستید بایستی حداقل 40 گرم طلا خریداری کنید. در غیر اینصورت می توانید طلای شکسته دریافت کنید که شامل 3 درصد سود فروشنده می باشد

 

آیا طلای دریافت شده دارای کد انگ می باشد؟

بله. سرمایه طلایی شما با مقادیر بیشتر از 40 گرم به صورت شمش همراه با کد انگ قابل دریافت می باشد

 

سود سایت بازار طلا از معاملات طلای آب شده چقدر است؟

سایت بازار طلا مبلغی جزئی (حدود 2 درصد) را به قیمت لحظه ای طلا اضافه کرده و بر این اساس فروش خود را انجام می دهد

 

با چه مقدار سرمایه می توان طلای آب شده خرید؟

شما می توانید با کمترین مبلغ یعنی 100 هزار تومان در روز طلای آب شده خریداری کنید

 

قیمت خرید هر گرم طلای آب شده به چه صورت محاسبه می شود؟

قیمت طلای آب شده در سایت بازار طلا بر اساس قیمت اعلامی اتحادیه طلا به همراه سود جزئی بر روی هر گرم محاسبه می شود

 

دلیل تفاوت قیمت های خرید و فروش آب شده با قیمت های صفحه اصلی سایت بازار طلا چیست؟

قیمت های صفحه اصلی سایت بازار طلا، قیمت های پایه بازار می باشد در حالی که قیمت های سامانه آنلاین خرید و فروش طلای آب شده قیمت معاملاتی بازار می باشد.

 

دلیل اختلاف قیمت خرید و فروش طلا در سامانه طلای آب شده چیست؟

کلیه قیمت های خرید و فروش طلای آب شده در سایت بازار طلا بر مبنای قیمت های بازار می باشد و میزان سود سایت بازار طلا هم مقدار ناچیزی روی هر گرم طلا است. با توجه به اینکه کاربران با کمترین مبلغ هم امکان خرید طلا دارند و تبدیل این مبلغ به طلا کار دشواری هست و ممکن است تا 1 روز زمان نیاز داشته باشد و نوسان قیمت طلا هم معمولا بالا می باشد سایت بازار طلا ناچار اس این اختلاف قیمت را حفظ کرده تا بتواند به مشتریان این امکان رو بدهد که با کمترین مبلغ هم بتوانند طلا را خریداری کنند.

 

هدف سامانه بازار طلا چیست؟

هدف سامانه بازار طلا، حفظ ارزش پول شما در بلند مدت می باشد

 

با چه مقدار سرمایه می توان طلای آب شده خرید؟

شما می توانید با کمترین مبلغ یعنی 100 هزار تومان در روز طلای آب شده خریداری کنید

نظرات

captcha Refresh
Mahtab Keyhani
۱۴۰۲/۰۶/۳۱۰۱
پاسخطلاهای اب شده با پاکت های قدیمی مشکلی برای خرید و فروش ندارن!؟؟
پشتیبانی
۱۴۰۲/۰۷/۰۱۰۰

سلام وقت بخیر

اگر عیار و آزمایشگاه عیارسنجی مشخص باشه مشکلی نداره

محمدحسن اعرابی
۱۴۰۲/۰۶/۳۰۰۰
پاسخچطور می تونم به سایت بازار طلا اطمینان کنم؟
پشتیبانی
۱۴۰۲/۰۶/۳۰۱۰

سلام وقت بخیر

سایت بازار طلا اولین سایت دارای مجوز رسمی معاملات آنلاین طلای آب شده می باشد. شما می توانید مجوزهای سایت را در پایین صفحه مشاهده نمایید.

ناشناس
۱۴۰۲/۰۲/۰۱۰۰
پاسخقیمت روز ثانیه دیده شد

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
 • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00