بازار طلا دانستنیها بنکداری طلا چیست و بنکداران طلا چه کسانی هستند؟
بنکداری طلا چیست و بنکداران طلا چه کسانی هستند؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/11/04 - 10:29 0 نظر

بنکداران طلا چه کسانی هستند و چه نقشی در تجارت طلا دارند و نحوه تعامل آنها با خورده فروشان چگونه است؟

بنکداران طلا چه کسانی هستند؟

بنکداری یعنی خرید کالا در مقیاس های بزرگ ( عمدتا از تولید کننده) و فروش آن به مشتریان ( خرده فروشان،) به صورت عمده و قیمت پائین گفته می شود. همان گونه که دستگیرتان شده است، بنکدار در حقیقت واسطه است.

فراموش نکنید که یک عمده فروش نه تولید کننده است و نه با مشتری نهایی یک محصول سر و کار دارد.البته در بعضی مواقع خود بنکدار با سرمایه گذاری خود در بخش تولید ,کالاهای خود را تامیین میکند .


تفاوت اصلی بنکدارطلا و خرده فروشی طلا در چیست؟

بنکداران طلا چه کسانی هستند؟
 

1. بنکدار ها بر خلاف خرده فروش ها نه نیازی به تبلیغ و ترویج کالا دارند و نه به جو حاکم بر بازار اهمیت می دهند.

2. تفاوت بزرگ دیگر حجم معاملات و گستردگی حوزه های عملکرد است. یک بنکدار بسته به ارتباطات و میزان سرمایه طلایی خود می تواند در هر زمینه ای دست به خرید و فروش بزند.

3. تفاوت سوم به نگاه دولت برای اخذ مالیات باز می گردد. بنکدار ها و خرده فروش ها بر اساس قوانین اقتصادی در دو گروه متفاوت برای محاسبه مالیات بر درآمد قرار می گیرند.

لیست بنکداران طلا


تسهیل روند فروش کالا

بنکداران طلا چه کسانی هستند؟

نباید به فعالیت بنکدارها به عنوان فعالیتی از نظر اقتصادی کاذب نگاه کرد. در حقیقت یک بنکدار طلا برای تولید کننده ی طلا با هزینه ای اندک این امکان را فراهم می کند که با شرکت های کوچک تولیدی در سراسر کشور ارتباط داشته باشد.

فراموش نکنید اگر بنکدارطلا  با ارتباط های بی شمارش نبود، یک تولید کننده ی طلا ( که ممکن است در نقطه ای دور افتاده واقع شده باشد) هرگز موفق به ارائه ی کالایش با وسعت کنونی نمی شد.


 جور بودن جنس

بنکداران طلا چه کسانی هستند؟

یک بنکدارطلا بنا بر سرمایه، ارتباط و توانایی نگه داری، می تواند خرید طلا را انجام دهد.

نباید نقش بنکداری طلا را در رفع نیاز های بازار فراموش کنیم. کافیست تصور کنیم اگر در هر زمان قرار بود فروشنده ی نهایی یا مصرف کننده به دنبال خرید مستقیم نیازهایش برود چه شرایطی به وجود می آمد.


بیشتر بخوانید: کیفی طلا کیست و کیفی ها در بازار طلا و جواهر چگونه کار می کنند؟

خرید انبوه

بنکداران طلا چه کسانی هستند؟

بنکدارطلا این توانایی را دارد که محصول را در حجمی بزرگ خریداری کرده و سپس در بخش های کوچک به فروش برساند. نکته ی جالب اینجاست که با توجه به تخفیفی که بنکدار به خاطر خرید انبوهش می گیرد در نهایت از نظر قیمت به نفع خرده فروش و مصرف کننده ی نهایی تمام می شود.


تامین مالی

بنکداران طلا چه کسانی هستند؟

نکته ی دیگری که نقش بنکدار طلا را برای ادامه ی حیات هم تولید کننده و هم خرده فروش الزامی می کند، تامین مالیست. بنکدارها به اصطلاح (طلا پیش و یا طلا نقدی )به مشتریان اعتبار مالى مى‌دهند.

از سوى دیگر با دادن تقاضاهاى زود هنگام به عرضه ‌کنندگان (تولید کنندگان) و پرداخت صورتحساب در موعد مقرر، مى‌توانند آنها را تأمین مالى نمایند.


بیشتر بخوانید: طلا سازی چیست و طلا سازان چه کسانی هستند؟

ریسک پذیری

بنکداران طلا چه کسانی هستند؟

بنکداری طلا با خرید محصول به نام خود در حقیقت در اکثر مواقع بار بسیاری از ریسک ها را از دوش تولید کننده و خرده فروش بر می دارد. ریسک هایی مانند مرجوع شدن محصول فروش نرفته و غیره...


اطلاع رسانی

بنکداران طلا چه کسانی هستند؟

علاوه بر تمام مواردی که ذکر شد، بنکدار طلا به صورت مستقیم فرآیند عرضه ی محصولات کمک می کنند، جالب است بدانید بنکدار ها به صورت غیر مستقیم هم فوایدی برای دیگر اعضای چرخه ی تولید دارند.

یکی از این فایده ها اطلاع رسانیست. بنکدار ها به خاطر نیاز شغلشان ارتباط های زیادی دارند و همانند یک رسانه خبری تخصصی هم به تولید کننده های طلا و هم به خرده فروش های طلا  اطلاعات با ارزشی در مورد شرایط رقبا و به طور کلی بازار می دهند.


ارائه خدمات در زمینه مدیریت حساب و تولید محصول 

بنکداران طلا چه کسانی هستند؟

بنکدار با ارائه ایده و دیدگاه‌هاى کارشناسانه درباره نحوه تولید ، و به کارگیرى سیستم‌هاى حسابدارى و کنترل و لازم به کارکنان خرده فروشى‌ها (مشتریان) مى‌توانند فرآیند عملیات آنها را بهبود بخشند. 


خلاصه بنکداری طلا  چیست؟

بنکداری طلا ،خرید کالا در مقیاس های بزرگ ( عمدتا از تولید کننده) و فروش آن به مشتریان ( خرده فروشان طلا) به صورت عمده و قیمت پائین بنکدارها گفته می شود. همان گونه که دستگیرتان شده است، بنکدارطلادر حقیقت واسطه اصلی میان( تولید کننده و خورده فروش ) هستند


برای مشاهده نحوه فعالیت بنکداران طلا کلیک کنید

نظرات

captcha Refresh

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00