بستن

بازار طلا دانستنیها تاریخچه دستبند
تاریخچه دستبند
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/09/05 - 13:58 0 نظر

دقیقاً زمانی که کسی برای اولین بار متوجه شد که بستن بند به مچ دست باعث ایجاد تزئین زیبایی می شود ، شناخته شده نیست، اما مردم قرن هاست که دستبند می بندند.

گلدمگ: بهترین صنعتگران بسیاری از فرهنگ ها مهارت های خود را در طراحی دستبندهایی که امروزه نیز استفاده می شود به کار گرفتند. این درس تاریخ با یک تعریف اساسی شروع می شود: کلمه انگلیسی "bracelet" از کلمه لاتین "brachium" گرفته شده است که به معنای ساده "بازو" است.


دستبندهای اولیه

دستبندهای اولیه
 

پوشیدن جواهرات برای زینت و آیین ممکن است از 7000 سال پیش آغاز شده باشد و باستان شناسان شواهدی مبنی بر دستبند زدن مردم در مصر باستان ، بین النهرین و چین پیدا کرده اند. دستبندهای اولیه از چمن ، اندام و پوسته های باریک درخت و سپس مس و برنز ساخته می شدند. پس از عصر برنز (2000 تا 1400 قبل از میلاد) صنعتگران دستبندهایی از طلا و نقره ساختند. آنها بیشتر تزئینی شدند ، با پوسته و سنگ آراسته شدند ، زیرا جواهرات به نمادی از ثروت و مقام تبدیل شدند.


مصر باستان

مصر باستان


در زمان سلسله اول (2680 قبل از میلاد) ، مصری ها دستبندهایی از طلا و نقره داشتند و با سنگ های نیمه قیمتی تزئین شده بودند. زرگرهای ماهر پادشاهی جدید (1558 تا 1085 قبل از میلاد) طرح های منبت کاری شده از سنگ های قیمتی آفریقا را ساختند. اگرچه بعضی اوقات دستبندها به عنوان بخشی از دارایی متوفی در مقبره ها دفن می شدند ، اما به نظر می رسد که آنها به عنوان لوازم تزئینی به جای تعویض یا جواهرات آیینی استفاده می شده اند.


تأثیرات مدیترانه ای

تأثیرات مدیترانه ای


یونانیان باستان به عنوان تزیین از بازو بالا و پایین بازو استفاده می کردند. سربازان یونانی از بندهای چرمی و فلزی پهن به عنوان بخشی از لباس فرم و برای محافظت استفاده می کردند ، روشی که بعداً توسط سربازان رومی اتخاذ شد. رومی های خوش لباس نیز دستبندهای طلای پیچ خورده ای را که شبیه مار بودند دوست داشتند. سبک های جواهرات مدیترانه ای در سراسر اروپا گسترش یافت ، اما با انتقال اروپا به قرون وسطی (476 تا 1450 میلادی) دستبندها به خصوص در مردان مورد علاقه قرار نگرفت.


هنرهای آسیایی

هنرهای آسیایی
دستبندها و زنجیرهای پیچیده از یشم از اوایل سال 2000 قبل از میلاد در چین وجود داشت. چینی های باستان همچنین برای دستبندهای طلا ارزش قائل بودند و الگوهای ظریف طبیعت ، حیوانات و موجودات افسانه ای را در طلا حک می کردند. دستبندهای طلا سبک معمول دستبندی بود که در هند یافت می شد ، گرچه رشته هایی از مهره های فلزی و شیشه ای رنگارنگ در دوران مدرن رواج یافته است.


احیای اروپا

احیای اروپا
زنان اروپایی دستبندها را به عنوان لوازم جانبی رایج مد در قرن 17 احیا کردند. آنها روبان و بندهای نازک به سر داشتند - که اغلب بطور همزمان می پوشیدند. به خصوص در قرن نوزدهم زنجیرهای دستبند به لوازم جانبی شیک تبدیل شدند. این طرح ها کامئوها و مدال های تزئینی با عاج و مرجان را بهم پیوند می دادند. دستبندهای جذاب با کمدهای آویز و جذابیت های حکاکی شده در دوران ویکتوریا محبوب شدند.


قرن بیستم

قرن بیستم


در طول قرن 20 ، مصرف کنندگان می توانستند دستبندهایی با تقریباً هر طرحی را که تصور شود ، پیدا کنند. با تولید انبوه در دسترس بودن جواهرات مد ، دستبندها نیز مقرون به صرفه تر شدند. در دهه 1920 ، نقوش تزئینی اواخر قرن نوزدهم جای خود را به خطوط تمیز دوره آرت دکو داد. طراحان در دهه 1930 باکلیت و پلاستیک را به جواهرات اضافه کردند و النگوهای پلاستیکی را به یک لباس اصلی برای دختران نوجوان تبدیل کردند. زنان و دختران در دهه 1950 دستبندهای جذاب ساخته شده از برنج روکش طلا یا نقره استرل را دوست داشتند ، اما در دهه 1970 و تا اوایل قرن ، زنان خواهان تنوع در مد خود بودند. آنها دستبندهای پهن ، بندهای باریک ، رشته های مهره دار و زنجیرهای نازک داشتند. مردان دوباره دستبندها را به دست گرفتند و معمولاً زنجیرهای طلا یا نقره استرلینگ را انتخاب می کردند.


قرن 21 ام

قرن 21 ام
 

در دهه گذشته چندین نوآوری ماندگار در طراحی دستبند رخ داده است. نقره متداول ترین ماده برای دستبندها ، دستبندها و دستبندهای پیوندی شد. این روند از قرن 20 آغاز شد ، زمانی که تولیدکنندگان جواهرات نقره ای را به تولید انبوه می دادند ، که قیمت آن از طلا کمتر بود اما هنوز درخشش فلز گرانبهایی را که خریداران دوست داشتند ، داشتند. اولویت نقره بر زرد به فلزات صنعتی مانند فولاد خاکستری نقره ای ، تیتانیوم و تنگستن تعمیم می یابد. اکنون فلزات صنعتی ماده غالب در دستبندهای مردانه هستند. با رشد جنبش سبز زندگی ، افراد بیشتری خواستار مواد طبیعی در کمد لباس خود هستند. سرانجام ، جوانان امروزی غالباً برای حمایت از اهداف اجتماعی و نشان دادن هویت گروهی از دستبندهای ساده استفاده می کنند.

نظرات

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00