بستن

بازار طلا آخرین خبرها طلا و ارز بازار طلا بهم ریخت /سومین هفته نزولی فلز زرد
بازار طلا بهم ریخت /سومین هفته نزولی فلز زرد
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/04/11 - 09:45 0 نظر

گلدمگ: طلا به هیچ عنوان وضعیت خوبی ندارد. در حالی هفته معاملاتی در بازارهای جهانی به اتمام رسید که طلا در این مقطع زمانی یک درصد دیگر از ارزش خود را از دست داد.

به گزارش سایت بازار طلا، قیمت طلا در معاملات روز جمعه نوسان زیادی نداشت و در محدوده قیمت 1806 دلاری باقی ماند تا فلز زرد تا از دست دادن کانال 1800 دلاری فاصله ای نداشته باشد.

بررسی شاخص های مختلف طلا نشان می دهد، طلا به هیچ عنوان وضعیت خوبی ندارد. در حالی هفته معاملاتی در بازارهای جهانی به اتمام رسید که طلا در این مقطع زمانی یک درصد دیگر از ارزش خود را از دست داد. این سومین هفته متوالی است که این فلز ارزشمند بازدهی هفتگی نزولی را به ثبت می رساند.

همچنین طلا در بعد ماهانه نیز سومین بازدهی منفی را به ثبت رساند. با به اتمام رسیدن ماه ژوئن و با در نظر گرفتن رکورد منفی طلا در ماه های آوریل و می، طلا سه ماه متوالی است که روند نزولی قرار گرفته است. در این باره سه ماهه طلا حتی تا سطح قیمتی 1998 دلاری نیز پیش رفته بود، اما آغاز اقدامات انقباضی بانک های مرکزی به ویژه فدرال رزرو طلا را به محدوده فعلی کشاند.

همچنین افزایش شاخص دلار آمریکا در این بازه زمانی با گران تر کردن قیمت طلا برای دارندگان دیگر ارزها تقاضای طلا را کاهش داد. در هفته های اخیر شاخص دلار آمریکا به بالاترین سطح خود در ده دهه اخیر رسیده است. در حقیقت در حال حاضر بیشتر سرمایه گذاران دلار را پناه گاه امن تری برای سرمایه های خود می دانند.

همچنین خبر دیگری که امروز به عاملی نزولی برای طلا بدل شد افزایش تعرفه واردات طلا توسط دولت هند بود. هند که دومین مشتری بزرگ طلا در جهان به حساب می آید تعرفه واردات طلا را از 7.5 درصد به 12.5 درصد افزایش داد. یکی از اهداف دولت هند جبران کسری تجاری این کشور است. این موضوع می تواند چشم انداز تقاضای طلا را کاهشی کند.

♦ قیمت طلا و انواع آبشده در بازار امروز


♦ قیمت دلار و انواع ارز در بازار آزاد امروز


♦ قیمت انواع سکه در بازار امروز


♦ قیمت رادیوم و فلزات گران بها


♦ قیمت بیت کوین، اتریوم و ریپل


 قیمت نفت برنت و انرژی 


منبع : اقتصاد نیوز

نظرات

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00