بستن

بازار طلا آخرین خبرها طلا و ارز زورآزمایی در بازار دلار /قیمت سکه ریزش کرد
زورآزمایی در بازار دلار /قیمت سکه ریزش کرد
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/07/12 - 13:51 0 نظر

گلدمگ: اسکناس امریکایی در بازار امروز در محدوده 33 هزار و 200 و 33 هزار و 300 تومان معامله شد. البته عده ای از معامله گران مدعی بودند که اسکناس آمریکایی همچنان در سقف 33 هزار و 500 تومان به فروش می رسد .

به گزارش سایت بازار طلا، بازار ارز تهران در روزهای اخیر شاهد زور آزمایی معامله گران افزایشی در برابر نهاد مرکزی بازارساز بوده است.نرخ دلار دیروز سقف شکنی کرد.

اسکناس آمریکایی در بازار امروز در محدوده 33 هزار و 200 و 33 هزار و 300 تومان معامله شد. البته عده ای از معامله گران مدعی بودند که اسکناس آمریکایی همچنان در سقف 33 هزار و 500 تومان به فروش می رسد .

موتور محرک قیمت دلار

تحلیلگران فنی می گویند از یک سو بازار به دلیل اعتراضات خیابانی ملتهب شده و از سوی تحریم های جدید و تکذیب خبر آزادسازی منابع بلوکه شده ایران از سوی مقامات آمریکایی فضای بازار ارز را بهم ریخته است. قیمت درهم و قیمت دلار در بازار ارز هرات هم  نیز این روزها موتور محرک قیمت دلار برای صعود شده است.

سیگنال منفی به قیمت دلار 

در این میان جوبایدن از تحریم های جدید خبر داده و همچنین رئیس اتاق ایران و سوئیس گفت:کانال مالی ایران و سوئیس منتفی شد و افزایش تجارت با اروپا بدون FATF امکان‌پذیر نیست. 

بورل هم در تازه ترین اظهارات خود گفته درباره احیای توافق هسته‌ای ایران با اسرائیل اختلاف داریم.از نگاه برخی از معامله گران این دوخبر می تواند زمینه ساز افزایش تنش ها بین ایران غرب شود و قدرت معامله گران دلار را تقویت کند. 

قیمت دلار در هرات 

قیمت دلار در بازار ارز هرات امروز  تا محدوده 33 هزار تومان بالا رفت اما در ادامه معاملات به قیمت 32 هزار و 800 تومان معامله شد .

نرخ حواله درهم چقدر شد؟ 

 نرخ حواله درهم نیز همچنان بالای کانال 9 هزار تومان معامله می شود. قیمت درهم امروز 9 هزار و 160 تومان بود . نرخ برابری درهم به دلار در محدوده 33 هزار و 644 تومان بود.برخی از فعالان بازار می گفتند تا زمانی که نرخ دلار در هرات و قیمت درهم صعودی است نباید انتظار افت چشمگیر اسکناس آمریکایی درتهران را داشت . 

قیمت طلا صعودی شد 

قیمت اونس طلا امروز در محدوده 1706 دلار معامله شد.این قیمت در مقایسه با روز گذشته 12 دلار رشد را نشان می دهد. در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار با 1 میلیون و 393 هزار و 700 تومان به فروش رسید که در مقایسه با روز گذشته 15 هزار تومان رشد کرده بود . 

قیمت سکه ریزش کرد 

قیمت سکه  امروز در محدوده 15 میلیون و 350 هزار تومان معامله شد اما ظهر امروز به قیمت 15 میلیون و 200 هزار تومان به فروش رسید. این قیمت در مقایسه با دیروز 130 هزار تومان ریزش کرده بود.

ارزش ذاتی سکه امروز 13 میلیون و 374 هزار تومان بود که در مقایسه با قیمت نقدی بیش از 2 میلیون تومان فاصله دارد. حباب سکه هم در امروز پایین آمد و در محدوده 13 درصد قرار داشت.

منبع : اقتصاد نیوز

نظرات

captcha Refresh

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00