بازار طلا برند شناسی معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 
معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/04/24 - 11:29 0 نظر

گلدمگ: برند جواهرسازی سطح بالای بوچلاتی چه از نظر نحوه‌ اداره و مدیریت کمپانی و چه از نظر زیبایی‌شناسی طراحی و استادکاری هنرمندانه بر پایه میراث و سنت جواهرسازی ایتالیایی استوار شده است، زیرا این برند خوشنام در میلان قرن هجدهم ریشه دوانده است.

معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 1

معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 

برند Buccellati حیات خود را مدیون نقره‌ساز ایتالیایی بنام کونتاردو بوچلاتی است که در قرن هجدهم کارگاهی برای نقره‌سازی و جواهرسازی در میلان راه‌اندازی کرد. اما شهرت امروزی برند بوچلاتی را باید نتیجه اولاد خلف کونتاردو دانست، چراکه ماریو بوچلاتی که طلاسازی ماهر و جاه‌طلب بود، در سال 1919 کارگاه جد خود را احیا کرد. ماریو بوچلاتی با علاقه‌ی بسیاری که به خلق قطعه جواهرات هنری و زیبا با فلزات و سنگ‌های قیمتی داشت، میراثی دیرپا از این علاقه‌ی هنرمندانه‌ی خود در چهار نسل بعد از خود به یادگار گذاشت که همچون سنت و میراث خانوادگی تا به امروز در جواهرات بی‌همتای برند بوچلاتی جریان داشته است. شاهد مدعای میراث تاریخی سبک طراحی و ساخت جواهرات بوچلاتی همان عناصر و مشخصه‌هایی است که در الگوهای هنری رم باستان و عهد رنسانس نیز دیده می‌شود.

خیابان مونته ناپولئونه در میلان مانند خیابان پنجم در نیویورک به عنوان مرکز فروش برترین برندهای لوکس دنیا شناخته می‌شود. هرچند مونته ناپولئونه از همتای نیویورکی خود کوچکترست، ولی به یقین باید آن را قلب دنیای فشن میلان بشناسیم. اما علی‌رغم اینکه اکثر برندهای حاضر در مونته ناپولئونه اصلیت میلانی ندارند، برند بوچلاتی نه تنها از اصیل‌ترین و قدیمی‌ترین برندهای میلانی است بلکه به عنوان اختصاصی‌ترین برند جواهرسازی لوکس و سطح‌بالای ایتالیا هم شناخته می‌شود. اگر پاریس در دنیای جواهرسازی به برند Van Cleef & Arpels خود می‌نازد، میلان هم عمیقا به بوچلاتی خود می‌بالد.

فروشگاه پلاک 23 بوچلاتی خیابان مونته ناپولئونه نمایشگاهی از آثار جواهرکاری‌ متنوع و هنرمندانه‌ای دارد که از اشیاء نقره‌ای رومیزی چون قاب عکس، مجسمه‌های حیوانات، گلدان و غیره گرفته تا ساعتهای مچی و جواهرات استثنائی و تک را شامل می‌شود. علی‌رغم چنین تنوع گسترده‌ و خلاقیت بی‌پایان این تولیدات جواهرنشان، تمام اقلام بوچلاتی توسط مدیر و طراح برند، یعنی آقای آندره بوچلاتی اهل میلان طراحی می‌شود که البته جدیدا نیز دخترش لوکرزیا از نیویورک در طراحی بعضی از آثار با پدرش همکاری می‌کند. بعد از طراحی بوچلاتی، طرح‌های نهائی در چهار کارگاهی ساخته می‌شوند که در مجموع از 200 استادکار جواهرساز بهره می‌برند. در این کارگاه‌ها چندان فناوری و ماشین‌آلات جایی ندارد، چراکه تقریبا همه‌ی کارها حتی بدست آوردن آلیاژ نقره و طلا هم با کار دست استادکاران ماهر ایتالیایی انجام می‌گیرد.

در حال حاضر نیز نوه ماریو، یعنی آندره بوچلاتی طلایه‌دار خلاقیت کسب و کار خانوادگی خود است و دخترش، لوکرزیا نیز به تازگی به وی پیوسته تا خون تازه‌ای در رگ‌های بوچلاتی بدمد. حاصل این خون تازه را در کارهای مجموعه‌ی 2014 بوچلاتی که در نمایشگاه ساعت و جواهر بازل سوئیس نمایش داده شد، شاهد بوده‌ایم. لوکرزیا بوچلاتی درباره اهمیت میراث جواهرسازی خانوادگی خود می‌گوید: “همیشه یکی از اعضای هر نسل از خانواده بوچلاتی عهده‌دار هدایت خلاقیت بوده است. هر کدام از نماینده‌های هر نسل بوچلاتی به شیوه منحصر به خودش تفسیری تازه از میراث کاری و دی‌ان‌ای بوچلاتی عرضه کرده است. همچنین همیشه در پیشینه بوچلاتی همکاری دو نسل از خاندان بوچلاتی وجود داشته، به طوری که مدیر طراحی و خلاقیت در نقش استادکار و جوان‌ترین عضو خانواده در نقش شاگرد در کنار هم کار کرده‌اند.”


لوکرزیا که بعد از اتمام تحصیلاتش در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان، انستیتو گوهرشناسی و FIT نیویورک از سال 2014 به پدرش پیوسته است، در آینده طلایه‌دار برند بوچلاتی خواهد بود. جوانی لوکرزیا موجب شده که به جواهراتی که وی با همکاری پدرش طراحی کرده است، نگرشی مدرن تزریق شود؛ از جمله مجموعه جدید جواهرات عروس Romanza (شامل حلقه‌ی 10،000 دلاری)، لوازم جانبی ابزارهای دنیای فناوری (در سری  Unica قاب آیفون 150،000 دلاری).

لوکرزیا می‌گوید، “شیوه‌های کاری ما روی طلا با برندهای دیگر تفاوت دارد و خانواده‌های استادکاری که چندین نسل با ما در حکاکی نام و نشان بوچلاتی همکاری داشته‌اند، همچنان از همان تکنیک‌های سنتی خود استفاده می‌کنند. در واقع، میراث ما یادآور این است که چگونه کار خود را شروع کرده‌ایم و همچنین در آینده هم الهام‌بخش ما در پیشرفت و بهبود کارمان خواهد بود.”


نمونه طرحهای برندBUCCELLATI


 

معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 2


معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 3


معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 4

 

معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 5

 

معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 6

 

معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 7


معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 8

 

معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 9

 

معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 10

 

معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 11


معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 12

 

معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 13

 

معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 14

 

معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 15

 

معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 16


معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 17

 

معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 18


معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 19

 


معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 20

 

 


معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 21


معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 22

 


معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 23

 


معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 24

 


معرفی برند BUCCELLATI بوچلاتی 25

 

 

نظرات

captcha Refresh

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00