بازار طلا برند شناسی معرفی برند PIAGET پیاژه
معرفی برند PIAGET پیاژه
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/04/24 - 13:11 0 نظر

گلدمگ: پیاژه، شرکت تولید کالای لوکس سوئیسی است، که متخصص ساعت‌سازی و جواهرسازی می‌باشد. شرکت پیاژه در سال 1874 توسط ژرژ پیاژه، در روستای «لا کت او فه» سوئیس تأسیس شد و از سال 1988 نیز متعلق به گروه سوئیسی ریشمون می‌باشد.

معرفی برند PIAGET پیاژه1

معرفی برند PIAGET پیاژه2

مدیر اجرایی: Chabi Nouri (1 آوریل 2017)

سازمان مادر: ریشمون

بنیانگذار: Georges Edouard Piaget

تأسیس: 1874، La Côte-aux-Fées، سوئیس

ستاد: ژنو، سوئیس

مدیر عامل: ایوس پیاژه

مکانیزم جواهرسازی

در سال 1957 کارخانه لا کت او فه کالیبر 9 را که نخستین مکانیزم مکانیکی با کوک دستی فوق‌العاده مسطح (به ضخامت 2 میلی‌متر) می‌باشد، به بازار عرضه کرد.

سپس به سال 1960 ساعت سازان پیاژه به گسترش کالیبر 12پ یعنی مسطح‌ترین مکانیزم خودکار دنیا به ضخامت 3/2 میلی‌متر (ثبت شده در کتاب رکوردهای گینس) پرداختند.

به دنبال تنوع کلکسیون‌هایش، پیاژه علاوه بر ساعت‌های سکه‌ای، انگشتری، گل سینه‌ای و دکمه سردستی اولین سرویس جواهرات خود را نیز آفریده و به بازار ارائه نمود. در سال 1957 ساعت مردانه امپرادور به بازار عرضه و به مدل چشمگیر مارک پیاژه تبدیل شد.

گسترش شرکت، مسئولان آن را مجبور به افتتاح کارخانه دیگری در شهر ژنو نمود که به جواهرسازی اختصاص داده شده و در سال 1959 به عنوان نخستین بوتیک پیاژه شناخته شد.

پیشرفت

هنر جواهرسازی پیاژه به لطف افراد مشهوری همچون ژاکی کندی، جینالولوبریجیدا و اندی وارل به سرعت شهرتی جهانی یافت. در سال 1964 پیاژه اولین ساعت‌های مجهز به صفحه ساخته شده از سنگ‌های سختی همچون سنگ لاجورد، فیروزه، عقیق و سنگ یمانی را ارائه نمود.

پیاژه سپس ساعت مچی پهن یا سرآستینی را عرضه کرد که سمبل ساعت‌سازی قیمتی می‌باشد. در سال 1976 کالیبر 7 پ را که با کوارتز کار کرده و در نوع خود کوچکترین می‌باشد به وجود آورد و به مدل تمثیلی این مارک تبدیل گشت. کلکسیون دانسر، عرضه شده به سا ل 1986، نیز چنین موفقیتی را دربرداشته‌است.

از سال 1980 پیاژه با مدیریت ایو پیاژه همچنان به پرورش ذوق و سلیقه استثنایی ادامه داده و بدین ترتیب عنوان «جواهرساز صنعت ساعت‌سازی» را به خود اختصاص داده‌است.

ادغام

گروه لوکس فروشی واندم که در حال حاضر با نام ریشمون شناخته می‌شود، در سال 1988 اقدام به خرید کارخانه پیاژه نمود. در سال‌های 1990 کلکسیون‌های جدیدی از جمله پوسسیون، تانگارا، لایم لایت و میس پروتکل مجهز به بندهای قابل تعویض به بازار عرضه شدند.

در زمینه ساعت‌های مچی، پیاژه مدل آلتیپلانو را، ارائه کرد و سپس در سال 1999 سری ساعت‌های امپرادور را عرضه نمود. قطعات پیچیده مختص ساعت‌سازی با کیفیت برتر، در کلکسیون بلک تای گردآوری شده‌است.

مکانیزمی جدید

در سال 2001 پیاژه کارخانه تازه‌ای را که به ساعت‌سازی با کیفیت برتراختصاص داده بود در پلان لزوات در نزدیکی ژنو افتتاح نمود. لازم به تذکر است که مکانیزم‌ها همچنان در لا کت او فه گهواره تاریخی خانوادگی ساخته می‌شود. بنای جدید بیش از 40 حرفه مربوط به ساعت و جواهرسازی را گرد هم آورده‌است.

در همان سال پیاژه جلای تازه‌ای به ساعت پولو سال‌های 1970 داد و کلکسیون مجیک رفلکشنز را ارائه نمود. کارخانه سری‌های متعدد مکانیزم مکانیکی را گسترش داده و در سال 2002 نخستین مکانیزم چرخان ساخت پیاژه را تحت عنوان کالیبر 600 پ عرضه کرد که با ضخامت 5/3 میلی‌متر دارای مسطح‌ترین فرم در دنیا می‌باشد. در سال 2004 پیاژه 130مین سالگرد خود را جشن گرفت.

پیاژه صاحب مهمترین کارگاه جواهرسازی ژنو می‌باشد. تمامی سنگ‌ها با دست تراشیده، میزان و سوار می‌شوند. این امر در مورد الماس و سنگ‌های قیمتی دیگر نیز صدق می‌کند. به عنوان مثال رنگ الماس‌ها مطابق استانداردهای «د» و «ژ» بوده و خلوص آن‌ها از استانداردهای «ای اف» و «و و اس» پیروی می‌کند.

الماس‌ها بر طبق مقررات داخلی مربوط به معیارهای رنگ، اندازه، خلوص و قیراط به شدت کنترل می‌شوند. کارگاه پیاژه عضو شورای مسئولیت جواهرسازان و شورای جهانی الماس است که ضامن منشاﺀ غیرانتزاعی تولید الماس می‌باشد.


نمونه طرحهای برند PIAGET


معرفی برند PIAGET پیاژه3

معرفی برند PIAGET پیاژه4

معرفی برند PIAGET پیاژه5

معرفی برند PIAGET پیاژه6

معرفی برند PIAGET پیاژه7

معرفی برند PIAGET پیاژه8

معرفی برند PIAGET پیاژه9

معرفی برند PIAGET پیاژه10

معرفی برند PIAGET پیاژه11

معرفی برند PIAGET پیاژه12

معرفی برند PIAGET پیاژه13

نظرات

captcha Refresh

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00