بازار طلا آخرین خبرها نتایج نهایی دور دوم انتخابات اعلام شد | پزشکیان نهمین رئیس جمهور ایران
نتایج نهایی دور دوم انتخابات اعلام شد | پزشکیان نهمین رئیس جمهور ایران
چکیده این مطلب : انتشار : 1403/04/16 - 11:39 0 نظر

گلدمگ: با توجه به اعلام وزارت کشور، پس از برگزاری دو مرحله انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، مسعود پزشکیان به عنوان نهمین رئیس جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.

به گزارش سایت طلا و جواهر بازار طلا، مسعود پزشکیان، متولد 7 مهر ماه 1333 در مهاباد، سابقه نمایندگی در ادوار هشتم، نهم، دهم (نایب رئیس)، یازدهم و دوازهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو را در کارنامه سوابق خود دارد. وی همچنین در دولت به عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت هشتم (اصلاحات) و ریاست بیمارستان قلب شهید مدنی تبریز فعالیت داشته است. پزشکیان دارای مدرک دکترای حرفه‌ای پزشکی و تخصص جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز و همچنین فوق تخصص جراحی قلب از دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشد.

وی در دوره‌های یازدهم (سال 1392) و سیزدهم (سال 1400) دوباره برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرد. در سال 1392، پیش از اعلام اسامی افراد احراز صلاحیت شده، از ادامه حضور در رقابت‌های انتخاباتی انصراف داد و در سال 1400 نیز از سوی شورای نگهبان احراز صلاحیت نشد. در نهایت، در تاریخ 20 خرداد 1402، نام او از سوی وزارت کشور به عنوان یکی از 6 نامزد احراز صلاحیت شده توسط شورای نگهبان برای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری معرفی شد.

پزشکیان با شعار “برای ایران” خود را “صدای بی‌صدایان” معرفی کرده و تلاش برای تحقق “حق”، “عدالت” و “وحدت و انسجام” در جامعه داشته است. او همچنین در سخنرانی‌های تبلیغاتی خود، تأکید کرده که تا زمانی که زنده‌است، از حقوق مردم ایران، قومیت‌ها، جنسیت‌ها و انسان‌ها دفاع خواهد کرد.

منبع : بازار طلا

نظرات
captcha

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00
بازار طلا

میخواهید از آخرین اخبار و تخفیف های بازار طلا باخبر شوید؟