بستن

بازار طلا آخرین خبرها سیاسی ادعای نماینده آمریکا در مذاکرات درباره عدم توافق با ایران/ کشف اسناد فوق محرمانه از اقامتگاه ترامپ در فلوریدا/ اعلام هویت ضارب سلمان رشدی در آمریکا/ آغاز عملیات انتقال نفت مسروقه ایران توسط یونان
ادعای نماینده آمریکا در مذاکرات درباره عدم توافق با ایران/ کشف اسناد فوق محرمانه از اقامتگاه ترامپ در فلوریدا/ اعلام هویت ضارب سلمان رشدی در آمریکا/ آغاز عملیات انتقال نفت مسروقه ایران توسط یونان
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/05/22 - 09:26 0 نظر

گلدمگ: ادعای نماینده آمریکا در مذاکرات درباره عدم توافق با ایران، کشف اسناد فوق محرمانه از اقامتگاه ترامپ در فلوریدا، اعلام هویت ضارب سلمان رشدی در آمریکا، آغاز عملیات انتقال نفت مسروقه ایران توسط یونان و دیدار روسای جمهور آمریکا و چین در ماه نوامبر، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در 24 ساعت گذشته بوده اند.

به گزارش سایت بازار طلا، ادعای نماینده آمریکا در مذاکرات درباره عدم توافق با ایران

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران اعلام کرد که توافقی در مورد مذاکرات هسته‌ای به دست نیامده است، زیرا تا زمانی که در مورد همه مسائل توافق نشود، توافقی وجود نخواهد داشت.

به گزارش "پی بی‌اس"، این مقام دولت بایدن جمعه شب گفت: یک متن وجود دارد و از نظر هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا درک مشخصی درباره آن نیز هست.

وی ادعا کرد: موضع ما روشن است. اگر ایران آمادگی داشته باشد، ما نیز آماده‌ بازگشت به توافق هسته‌ای هستیم.

این مقام آمریکایی ادامه داد: برای ما این بازگشت از نظر کاهش تحریم‌هایی که باید ارائه دهیم و گام‌هایی که ایران باید برای محدود کردن برنامه هسته‌ای خود بردارد، کاملا مشخص است.

ادعای نماینده آمریکا در مذاکرات درباره عدم توافق با ایران

رابرت مالی در مورد تحقیقات آژانس بین‌المللی اتمی راجع به ادعاهای مواد هسته‌ای اعلام نشده در ایران و گزارش نشریه وال استریت ژورنال، مبنی بر اینکه در صورت همکاری ایران با آژانس اتمی، آمریکا و اروپا به بسته شدن پرونده تحقیقات این نهاد بین‌المللی از چند مکان در ایران کمک خواهند کرد، ادعا نمود: ما هیچ فشاری بر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای کنار گذاشتن این موضوعات باقی مانده وارد نمی‌کنیم. این موضوعات زمانی بسته خواهند شد که ایران از نظر فنی پاسخ‌های معتبری به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه کند. به محض اینکه آن‌ها این کار را انجام دهند و آژانس راضی شود، ما نیز رضایت خود را اعلام خواهیم کرد.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با ادامه سیاست‌های شکست خورده و زورگویانه این کشور در مورد تحریم‌های ایران گفت: ما هیچ مذاکره‌ای در خصوص پایین آوردن استانداردهای خود برای تجارت شرکت‌های اروپایی یا سایر شرکت‌ها با ایران انجام نداده‌ایم و این کار را نخواهیم کرد. آن‌ها باید به تحریم‌های ما احترام بگذارند. هر گزارشی در مورد این ادعا که ما استانداردها را پایین خواهیم آورد و در مورد آن‌ها مذاکره خواهیم کرد، کاملاً اشتباه است.

کشف اسناد فوق محرمانه از اقامتگاه ترامپ در فلوریدا

طبق حکم تفتیشی که روز جمعه به عنوان بخشی از تحقیقات در مورد نقض احتمالی قانون مبارزه با جاسوسی منتشر شد، مأموران اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) اسناد «فوق محرمانه‌ای» را در جریان بازرسی از اقامتگاه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در فلوریدا کشف کردند.

به گزارش القدس العربی، این حکم تفتیش که قاضی فلوریدا دستور انتشار آن را صادر کرد، نشان می‌دهد که ماموران تعداد زیادی اسناد طبقه بندی شده با نام "فوق محرمانه" را که یکی از آنها مربوط به "رئیس جمهور فرانسه" بود، از منزل ترامپ کشف و ضبط کردند.

طبق این حکم، تفتیش بی‌سابقه منزل رئیس‌جمهور سابق در پی مظنون شناخته شدن وی به نقض قانون مبارزه با جاسوسی در ارتباط با نگهداری اسناد حساس انجام شد.

کشف اسناد فوق محرمانه از اقامتگاه ترامپ در فلوریدا

بر اساس این حکم هفت صفحه‌ای، در میان اسناد ضبط شده، اسنادی با مهر «فوق محرمانه» و «قرار است فقط در مراکز ویژه دولتی نگهداری شود» وجود دارد.

اسناد منتشره شامل فهرستی از اقلام ضبط شده در اقامتگاه ترامپ در مارآلاگو، ایالت فلوریدا و حکم بازرسی خانه وی در پالم بیچ بود.

وزارت دادگستری، روز جمعه از قاضی فدرال خواسته بود که حکم بازرسی منزل ترامپ را منتشر کند.

رئیس جمهور سابق 76 ساله گفت، با انتشار این یادداشت مخالفتی ندارد اما تاکید کرد که قربانی «سوءاستفاده با انگیزه سیاسی از اجرای قانون» توسط «دموکرات های چپ رادیکال» شده است.

ترامپ و وکلایش نسخه‌ای از حکم بازرسی را در اختیار داشتند و می‌توانستند آن را منتشر کنند.

به گزارش وال استریت ژورنال، ماموران اف‌بی‌آی 20 جعبه اسناد از جمله پوشه عکس، یادداشت دست نویس و دستور عفو "راجر استون" را که ترامپ امضا کرد، ضبط کردند.

روز پنجشنبه، واشنگتن پست به نقل از منابع نزدیک به تحقیقات اعلام کرد که در میان اسناد کشف شده، اسناد طبقه بندی شده مربوط به سلاح‌های هسته‌ای هم وجود دارد.

ترامپ در اظهارنظری، ظاهراً صحت این اطلاعات را رد کرد و گفت که «مساله تسلیحات هسته‌ای یک فریب و حقه است و اشاره کرد که اف‌بی‌آی ممکن است شواهدی را در خانه او قرار داده باشد.»

اعلام هویت ضارب سلمان رشدی در آمریکا

گزارش پلیس نیویورک‌ حاکی است، فردی که با حمله به «سلمان رشدی»، نویسنده مرتد موهن به ساحت پیامبر گرامی اسلام (ص) او را زخمی کرد، جوانی 24 ساله به نام «هادی مطر» ساکن ایالت نیوجرسی است.

رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند، سلمان رشدی ساعت 11 صبح جمعه (به وقت محلی) در 12 اوت 2022 هنگامی که قصد سخنرانی در مرکز «چوتوکوآ» در غرب نیویورک را داشت مورد حمله واقع شد.

سلمان رشدی پس از انتشار رمان موهن «آیات شیطانی» در سال 1367 هجری شمسی خشم مسلمانان را برانگیخته بود؛ بنابراین، به یک زندگی مخفی با شرایط سخت امنیتی روی آورده بود. حضرت امام خمینی (ره) بعد از انتشار این کتاب فتوای ارتداد وی را صادر نمودند.

اعلام هویت ضارب سلمان رشدی در آمریکا

گفته می شود که در نخستین ماه های پس از انتشار آیات شیطانی و بالا گرفتن اعتراضات مسلمان به محتوای ضد دینی آن، سلمان رشدی در طول یک ماه بیش از پانزده بار محل سکونت خود را تغییر داد.

دولت انگلستان که زمینه انتشار کتاب آیات شیطانی را فراهم کرده بود، با صرف هزینه‌های فراوان مسئولیت حفاظت از جان او را به عهده گرفت.

سلمان رشدی قبل از این حمله در آمریکا زندگی می‌کرد و از مدت‌ها پیش تحت حفاظت قرار داشت. انگلیس در سال 2007 به سلمان رشدی جایزه داد که این اعتراضات مسلمانان در سراسر جهان را به همراه داشت.

روزنامه دیلی‌میل در خبری شامگاه جمعه مدعی شده بود، رشدی مورد اصابت 10 یا 15 ضربه چاقو قرار گرفته، در حالی که رسانه انگلیسی‌زبان دیگر نوشته وی مورد اصابت 10 تا 15 ضربه چاقو و مشت قرار گرفته است.

پلیس نیویورک در بیانیه بامداد شنبه خود تصریح کرد که سلمان رشدی دست‌کم یک بار از ناحیه گردن و یک بار از ناحیه شکم زیر ضرب چاقو قرار گرفته است.

آغاز عملیات انتقال نفت مسروقه ایران توسط یونان

سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن (جمعه) 21 مرداد ماه در صفحه توئیتر خود اعلام کرد: عملیات انتقال نفت مسروقه ایران به کشتی لانا (کشتی حامل نفت ایران)، در آب‌های یونان در حال انجام است و کشتی بزودی همراه محموله کامل نفت، عازم کشورمان خواهد شد.

آغاز عملیات انتقال نفت مسروقه ایران توسط یونان

در این توئیت آمده است: به یاری خداوند بزرگ، در پیگیری و تامین منافع ملی کشورمان، لحظه‌ای تردید به خود راه نخواهیم داد.

گفتنی است، یونان 26 فروردین ماه سال جاری یک نفتکش روسی (پگاس که بعدها به لانا تغییر نام داد) حامل نفت ایران را که مطابق قوانین تعریف شده دریانوردی با پرچم کشورمان حرکت می‌کرد، در آب‌های ساحلی خود توقیف کرد و براساس آخرین گزارش‌ها محموله نفتی این کشتی را برای انتقال به آمریکا به یک نفتکش آمریکایی تحویل داد. این اقدام دولت یونان روز چهارشنبه چهارم خرداد ماه سال‌جاری کاردار این کشور در تهران در غیاب سفیر یونان را به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران کشاند و به وی شدیدا اعتراض شد. از سوی دیگر، جمعه ششم خرداد ماه کاردار سوئیس در غیاب سفیر این کشور به عنوان حافظ منافع آمریکا به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران احضار و اعتراض شدید ایران نسبت به تداوم نقض صریح قوانین و مقررات بین‌المللی حقوق دریاها و کنوانسیون‌های بین‌المللی مربوطه خصوصا اصل آزادی کشتیرانی و تجارت آزاد بین‌المللی توسط دولت آمریکا، اعلام و بر رفع فوری توقیف کشتی و محموله آن تأکید شد.

دیدار روسای جمهور آمریکا و چین در ماه نوامبر

روزنامه وال‌استریت ژورنال از دیدار رو در روی روسای جمهور چین و آمریکا طی ماه نوامبر خبر دادند.

وال‌استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه گزارش داد، مقامات چینی در حال آماده کردن مقدمات سفر شی جینپینگ، رئیس جمهور این کشور به جنوب شرقی آسیا و دیدار رو در روی وی با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در ماه نوامبر هستند؛ این اولین سفر خارجی رهبر چین طی نزدیک به سه سال اخیر و اولین دیدار شخصی وی با بایدن از زمان آغاز ریاست جمهوری به شمار می‌رود.

دیدار روسای جمهور آمریکا و چین در ماه نوامبر

این دو به عنوان رهبران ایالات متحده و چین تاکنون دیدار مستقیم و رو در رو نداشته‌اند.

تدارکات برای این سفر نشان می‌دهد که شی 69 ساله از شانس خود در کنگره دوسالانه حزب کمونیست که برای پاییز امسال برنامه‌ریزی شده مطمئن است و انتظار می‌رود او برای سومین دوره ریاست خود بر حزب کمونیست را اعلام کند.

مقامات ذی ربط در تدارک مقدمات سفر شی، اعلام کردند احتمالا رهبر چین، پس از حضور در کنگره در اجلاس سران G20 در جزیره بالی اندونزی طی 15 تا 16 نوامبر شرکت کند.

همچنین انتظار می‌رود شی جینپینگ برای شرکت در نشست همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه به بانکوک پایتخت تایلند سفر کند.

پیشتر یکی از مقامات ایالات متحده به شرط عدم انتشار نام خود به خبرگزاری فرانسه گفته بود که بایدن و شی «درباره اهمیت دیدار رو در رو حرف زدند و توافق کردند که تیم‌هایشان زمان مناسبی را برای این دیدار بیابند که مورد توافق طرفین باشد.»

منبع : تابناک

نظرات

captcha Refresh

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00