بازار طلا آخرین خبرها اقتصادی نقش مهم سردار سلیمانی در ثبات ارزی کشور با ایجاد یک شبکه خاص تسویه ارزی
نقش مهم سردار سلیمانی در ثبات ارزی کشور با ایجاد یک شبکه خاص تسویه ارزی
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/10/14 - 13:34 0 نظر

گلدمگ: یک استاد دانشگاه گفت: شبکه تسویه ارزی برای کالاهای اساسی که بر اساس دستورات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ساخته شده بود نقش بسیار مهمی در ثبات ارزی سال 98 کشور داشت.

تسنیم/ مجید شاکری در مصاحبه با رادیو افزود: از سئوالات جدی و مهم بعد از شروع دوره جدید اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران این بود که چه شکلی ساختار تسویه ارزی برای واردات کالاهای اساسی ایجاد شود و در عین حال کارآمد و نتیجه بخش باشد.


وی اظهارداشت: بخش مهمی از ثبات ارزی از فروردین تا آذرماه سال 98 در کشور مربوط به این می شد که ایران توانسته بود علی رغم فشارهای آمریکا یک شبکه تسویه ارزی برای واردات کالاهای اساسی ایجاد کند.

این کارشناس اقتصادی گفت: ضمانت امنیتی بر روی شبکه تسویه ارزی کالاهای اساسی وجود داشت و بی تردید زدن این شبکه برای آمریکایی ها ایجاد هزینه می کرد و آنها ناچار بودند با شبکه مزبور بسازند.

وی افزود: این شبکه روی بستر امنیتی ساخته شده بود و شهید حاج قاسم سلیمانی نقش بسیار مهمی در چیدمان آن داشت.

شاکری بیان داشت: بعد از فقدان حاج قاسم آمریکایی ها جرات کردند روی این شبکه قیود جدیدی بگذارند.

وی ادامه داد: بخشی مهمی از افزایش نرخ ارز هم در بهمن و اسفند ماه سال 98 و هم در وقایع بهار سال 99 مربوط به ارز کالاهای اساسی بود که نتیجه نهایی این شد که بخش مهمی از کالاهای اساسی در عمل از دایره شمول ارز رسمی و چهار هزار و 200 تومانی خارج شود.

این استاد دانشگاه گفت: شبکه ای که بر اساس دستورات حاج قاسم سلیمانی ساخته شده بود نقش بسیار مهمی در ثبات ارزی سال 98 کشور داشت.

نظرات

captcha Refresh

کاربر گرامی، در صورت مشاهده هرگونه خطا در این صفحه، روی دکمه گزارش خطا کلیک کنید تا در اولین فرصت مشکل را برطرف کنیم

گزارش خطا
پشتیبانی

پشتیبانی

در حال تلاش جهت برقراری ارتباط با سرور
  • جهت گفتگو با پشتیبانی، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

00:00